26.08.2014 14:48
Son dönemin popüler akımı bu kez can aldı!

ALS hastalarına destek için son dönemde popüler olan buzlu su kampanyası, İskoçya’da yaşayan 18 yaşındaki gencin canına mal oldu.

ALS hastalarına destek vermek için ABD’de başlayan ve kısa bir sürede tüm dünyaya yayılan buzlu su kampanyası, bu defa hayat kurtarmak yerine bir hayatın kaybedilmesine sebep oldu.
İddialara göre, 18 yaşındaki Cameron Lancaster, içi buz dolu bir kova suyu başından aşağıya döktü ve bir kayalıktan göle atladı.İskoç gencin yüzeye çıkmamasının ardından olay yerine sağlık ve kurtarma ekipleri sevk edildi. Yaklaşık 4 saat süren çalışmanın sonunda Lancaster’ın ailesini yasa boğan acı haber geldiYapılan arama kurtarma çalışmalarının ardından Lancaster’ın cansız bedenine ulaşan yetkililer, kayalıklardan atlayarak göle dalmanın gençler arasında oldukça popüler bir aktivite olduğuna ve son dönemde buzlu su kampanyasının ardından bu popüleritenin iyice arttığına dikkat çekti.ALS, merkezi sinir sistemi, omurilik ve beyin sapındaki motor sinir hücrelerinin azalmasıyla ortaya çıkıyor. Ünlülerin de yardımıyla bu hastalığa dikkat çekmek için ortaya çıkan buzlu su kampanyası, son dönemde popüler bir hale geldi.

Kaynak: NTV

YORUMLAR