15.02.2014 17:06
Safi, 'Masada geçiş hükümeti yoksa biz yokuz'

SMDK Sözcüsü Safi, rejim heyetinin üçüncü turda geçiş hükümetini tartışmayı reddetmesi halinde üçüncü tura gelmeyeceklerini açıkladı.

Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) Sözcüsü Luey Safi, rejim heyetinin üçüncü turda geçiş hükümetini tartışmayı reddetmesi halinde üçüncü tura gelmeyeceklerini söyledi. Safi, Cenevre'deki barış görüşmelerinin ikinci turunun tamamlanmasının ardından basına açıklamalarda bulundu. Rejimin siyasi bir çözüm istemediğini ve oyalama taktiği yürüttüğünü vurgulayan Safi, bir taraftan müzakereler yürütülürken diğer taraftan rejimin şehirleri ve insanları bombalamaya devam ettiğine dikkati çekti. "Savaşmaya son vermek istiyoruz. Demokrasiye, özgürlüğe ve onura geçişi istiyoruz. Rejim bunu durdurmaya ve geciktirmeye çalışıyor" diyen Safi, rejim heyetinin sadece şiddeti tartışmak isteyerek, diğer konuların tartışılmasını engellemeye çalıştığını vurguladı.
"Rejim heyeti üçüncü turda geçiş hükümetini tartışmayı reddederse üçüncü tura gelecek misiniz?" sorusu üzerine Safi, "Hayır. Üçüncü turda hala müzakere mekanizmasından bahsedilirse bu zaman kaybı olur" dedi.

YORUMLAR