21.11.2015 10:23
Rusya'ya soğuk duş! Talepleri reddedildi

Lübnan, Rusya'nın askeri tatbikat dolayısıyla 'alternatif geçici hava rotası oluşturma' talebini reddetti.

Lübnan Ulaştırma Bakanı Gazi Zayter, Rusya'nın Akdeniz'de yapacağı askeri tatbikat dolayısıyla alternatif geçici hava rotası oluşturma talebini reddettiklerini söyledi.
Zayter, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, kendi hava sahasını zaten kapattığı için Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin kendilerine alternatif bir rota sağlayamadığını, dolayısıyla Rusya'nın Lübnan'dan istediği hava sahasını üç günlüğüne kapatma talebini reddettiğini belirtti.

Öte yandan Lübnan resmi haber ajansı NNA'da yer alan açıklamaya göre, Dışişleri Bakanlığı, Rusya'dan "Beyrut'tan batıya doğru havalanan uçakların belirli noktalardan kaçınmaları" konusunda bir talep gelmediğini bildirdi.
Güvenlik kaynakları, Rusya donanmasından Beyrut Refik Hariri Uluslararası Havalimanı yetkililerine gönderilen telgrafta, Rus donanmasının belirli koordinatlarda gece yarısından itibaren tatbikatlara başlayacağını bildirdiğini ve bunların Lübnan hava sahasını üç gün boyunca doğrudan etkileyeceğini belirtmişti.
Tatbikatın, havaalanındaki seferleri çift yönlü aksatacağı ve Lübnan hava trafiğinin "neredeyse tamamen" durmasına yol açacağı kaydedilmişti.
NNA'nın haberinde Lübnan'ın, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ile alternatif geçici hava rotası oluşturmak için müzakere yürüttüğü ancak anlaşma sağlansa bile çoğu havayolu şirketinin Lübnan'a seferlerini iptal edeceği bilgisi paylaşılmıştı.

YORUMLAR
Dr.dogan
putin neyin pesin de suriyemi yok sa türkiye islamlasiyor diyemi OSMANLI Aygi ni bastigi yer titrer lakin rusyaya eski rusya deyil avrupa nato birlesmis milletler türkiyeyle beraber rusya savas ariyorsa TÜRKIYE SINIRIN DAN UZAKLASMALI ESAD KENDINI BILMEZ ZIN KOSKOCA RUSYA ONUN OYUNCAOLMAMALI BIR HAMLEDE ESADI INDIRMELI BUNU NE RUS HALKI ISTER NEDE TÜRK HALKI ISTER BU IS BURDA BITER
1988 gün önce