20.09.2021 12:48
Rusya'daki üniversite saldırganının son paylaşımı ortaya çıktı

Rusya'daki Perm Üniversitesi'ne düzenleyen silahlı saldırganın kimliği belli oldu. 18 yaşındaki saldırganın sosyal medya paylaşımları ise dikkat çekti.

Rusya'nın Sibirya bölgesinde bulunan Perm Üniversitesi'ndeki öğrenciler dehşeti yaşadı. 18 yaşındaki Timur Bekmansurov adlı bir genç, elinde tüfekle üniversite kampüsüne girdi. Saldırı esnasında 8 kişi hayatını kaybederken en az 14 kişi ise yaralandı.

Saldırgan okul binasına girdiğinde bazı öğrenci ve öğretmenleri sınıflara kilitledi. O anlarda canını kurtarma derdinde olan öğrencilerden birçoğu camdan atlayarak kaçmaya çalıştı.

Saldırgan vurularak etkisiz hale getirilirken olay yerine gelen çok sayıda ambulans, yaralıları hastanelere taşıdı.

Saldırganın öldürülmesinina ardından ise sosyal medya paylaşımları ortaya çıktı. Saldırı öncesinde sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapan saldırganın "Elimde silahlar var istediğimi yapabilirim" yazdığı öğrenildi. Bir başka dikkat çeken paylaşımında ise şu ifadeler yer alıyordu:

"Kendimi ne kadar uzun süredir tanıyorsam, hep ölümü düşündüm.15 yıl önce silahlarla tanıştım. Artık onlarla iyice haşır neşirim, istediğimi yapabilirim. Elimde ne tuttum önemli değil, bomba da bıçak da olabilir. Planımdan sonuçlarını gördüğüm için vazgeçemeye çalışıyorum.''

YORUMLAR