19.06.2021 08:59
Motosikletçi dünya rekoru kırmak isterken hayatını kaybetti

Amerika'da 28 yaşındaki motosikletçi Alex Harvill, 106.98 metrelik akrobasi atlayışı ile dünya rekoru kırmak istedi, hayatını kaybetti.

Amerika'nın Washington eyaletinde bulunan Grant County Uluslararası Havalimanı'nda motosikletiyle 106,98 metre mesafeyi atlamak istedi. Guiness Dünya Rekorları'nda 29 Mart 2008 tarihinde Avustralyalı Robbie Maddsion'ın kırdığı rekoru kırmak için bir kez daha antreman yapmak için motosikletine bindi.

2 çocuk babası Harvill'in antremanını havaalanı yetkilileri de o anlarda kamera kaydına alıyordu. Görüntülerde Harvill'in motosikletiyle son sürat rampadan başarılı bir şekilde atladığı fakat yere inmek üzereyken motosikletten fırlayarak, iniş rampasına çarptığı görüldü. Harvill, dünya rekoru kırmak isterken geçirdiği kaza sonu hayatını kaybetti.

Kazaya ilişkin Grant Country Adli Tabip Craig Morrison yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Alex'in ailesine, arkadaşlarına ve sevdiklerine başsağlığı diliyoruz."

OTOPSİ YAPILACAK

Grant County Şerif Ofisi tarafından yapılan açıklamada ise şu şekildeydi:

"Adli Tabip Morrison'ın personeli, normal bir prosedür olarak ölümün nedenini ve şeklini doğrulamak adına Cuma günü bir otopsi gerçekleştirecek."

Öte yandan geçtiğimiz ay Moses Lake Airshow organizatörleriyle yaptığı röportajda Harvill, tüm hayatı boyunca motosikletleri sevdiğini ve etkinliğin düzenlendiği kum tepelerinde atlayışlar yaparak büyüdüğünü belirtmişti. Ayrıca Harvill, 6 Temmuz 2013 tarihinde 90,69 metrelik bir toprak zemin atlayışı ile kendi Guinness Dünya Rekoru'na sahipti.

Milli motosikletçi kaza geçirdi Milli motosikletçi kaza geçirdi Milli sporcuların bulunduğu minibüse tırın çarpması sonucu Can Öncü'nün vücudunda kırıklar oluştu.

21 santimlik kirpikleriyle ikinci kez dünya rekoru kırdı 21 santimlik kirpikleriyle ikinci kez rekor kırdı Çinli kadın, 21 santim uzunluğundaki kirpikleriyle rekorlar kitabında ikinci kez yerini aldı. Sosyal medyada kirpikleri sayesinde ünlendi.

Kaynak : İHA
YORUMLAR