25.11.2015 13:46
Lavrov, 'Türkiye ile savaşa girmeyeceğiz'

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Türkiye ile savaşa girmeyeceklerini açıkladı.

Suriye sınırında Rus uçağının düşürülmesinin ardından Türkiye-Rusya arasında ilk resmi temas gerçekleşti. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile telefonda görüşme yaptı. Uçağın düşürülmesi olayıyla ilgili üzüntülerini iletti.
Görüşmede Türkiye ile savaşa girmeyeceklerini söyleyen Lavrov ,''Elimizdeki bilgilere göre provokasyona yönelik önceden planlı bir saldırı olduğuna inanıyoruz.'' ifadelerini kullandı.

Lavron'un açıklamaları şöyle;
Türkiye'ye savaş açacak değiliz ama ilişkileri ciddi bir şekilde gözden geçireceğiz. Rusya'nın herhangi bir Türk yetkiliyi misafir etme planı yok. Elimizdeki bilgilere göre provokasyona yönelik önceden planlı bir saldırı olduğuna inanıyoruz. Rus uçağının düşürülmesi olayının uçula yasak bölge planını kabul ettirmek için kullanılmayacağını umuyorum. 
Ayrıntılar Geliyor...

YORUMLAR
davit__50@hotmail.com
turk milleti cesur kisisel guclu iradeye sahip millet olmakla beraber ruslarla olan gecmisteki munasebetleride goz onunde bulunursak turk dunyasini parcalara ayirip somurge yaparak su anki super guce kavusmustur Ancak turkiye ile gunumuzde ciddii anlamda ticaret yapmaktadirki savasmayi turkiye ile goze alacak cesareti olamaz diye dusunuyorum ki tukiye ile savasmasi demek super guc olan rusyanin batak ruya yokalan rusya deme anlamina gelirki dunya guclerininde isine gelir diye dusunuyorum
1715 gün önce