22.02.2015 11:14
İşte operasyondan ilk görüntüler

TSK’ya bağlı tankların ve kara unsurlarının katıldığı operasyonla türbedeki manevi emanetler ile Süleymah Şah Saygı Karakolu’nda görev yapan bordo bereli askerler ve Türkiye’ye getirildi.

TSK'nın Süleyman Şah Türbesi'ne yönelik başarılı operasyonuyla Suriye'den Türkiye'ye getirilen manevi emanetler, yine Suriye topraklarında bulunan Eşme'de muhafaza edilecek.
Dün gece 9.02'de başlatılan 2. operasyonla Suriye Eşmesi'ndeki bir bölge kontrol altına alındı ve Türk başrağı göndere çekildi.Başbakan Ahmet Davutoğlu, Genelkurmay Başkanlığı Karargahı'nda düzenlediği basın toplantısında da, "Bu emanetler, nakli kubur yine dini bir törenle birkaç saat içinde, geçici bir kaç günlük bir mekanda yine Türkiye'de muhafaza edilecek. İnşallah, kontrol altına aldığımız Suriye Eşmesi tarafındaki bölgede, ki şu anda orada bayrağımız dalgalanmaktadır, askerlerimiz orayı kontrol altına almışlardır" dedi.

 

 

YORUMLAR
HAMZA
RABBİM vatanlmlzl milletimizi ve askerlerimizi ve bûtün inanlarl sen koru EL METİN SiN YA RABBİM ,çok üzüLüyorum hem askerLerimiz için hemde masum insanLar için mesajlmda kusur var ise okuyan aflnlza slğlnlm
1726 gün önce