06.05.2021 23:27
İsrail güçleri 16 yaşındaki Filistinliyi öldürdü

Batı Şeria’da İsrail zulmü devam ediyor. Nablus kentinde İsrail güçleri Filistinli 16 yaşındaki bir genci öldürdü, bir genç çıkan arbedede yaralandı.

İsrail Güçleri, Batı Şeria’da Filistinliler üzerine uyguladığı baskı ve zulüm bitmiyor. Nablus kentine bağlı Odla köyünde Filistin halk evlerinde otururken baskın düzenledi. Baskından sonra Filistinliler ile İsrail güçleri arasında çok şiddetli arbede çıktı, arbede sırasında İsrail Güçleri 16 yaşındaki bir Filistinli genci öldürdü.

İsrail polisi  Filistinlilere saldırdı İsrail polisi Filistinlilere saldırdı İşgal altındaki Doğu Kudüs'te Filistinliler evlerinden zorla çıkarılma planını protesto etti. Protesto anında İsrail polisi güç kullandı. Protestolara müdahale eden İsrail güçleri 4 kişiyi yaraladı, bazı Filistinlileri ise gözaltına aldı.

HAYATINI KAYBEDEN GENCİN KİMLİĞİNİ AÇIKLANDI

Olaydan sonra Filistin Sağlık Bakanlığı, hayatını kaybeden gencin kimliğini açıkladı. 16 yaşındaki gencin isminin Said Yusef Muhammad Odeh olduğu, yaralı gencin kimliği henüz açıklanmadı hastanede tedavisiniz devam ettiği belirtildi.

İsrail güçleri, Kudüs'te 7 ailenin tahliyesini protesto eden Filistinlilere saldırdı İsrail güçleri, Kudüs'te 7 ailenin tahliyesini protesto eden Filistinlilere saldırdı İsrail güçleri, işgal altındaki Kudüs’te 7 ailenin tahliyesini protesto eden Filistinlilere göz yaşartıcı gazla saldırdı, 4 kişiyi gözaltına aldı.

Kaynak : İHA
YORUMLAR