24.02.2015 02:04
IŞİD Peşmergeleri kafeste gezdirdi, halka taşlattı!

Suriye ve Irak'ta bazı bölgeleri kontrol eden terör örgütü IŞİD yeni bir propaganda videosu yayınladı

IŞİD, Irak'ın Kerkük bölgesinde 21 peşmergeyi demir kafeslerin içine kilitleyerek gövde gösterisi yaptı. IŞİD, demir kafeslere kilitlediği 21 peşmergeyi infaz etmeden önce, onlarla röportaj da yaptı. Kobani'deki savaşı kaybettikten sonra yeniden Irak'a yoğunlaşan IŞİD, Kerkük bölgesinde ele geçirdiği 21 peşmergeyi demir kafeslerin içerisine kilitleyerek sokak sokak dolaştırdı.

Kamyonetlerin üzerine yerleştirilen demir kafeslerdeki peşmergelere kırmızı bir üniforma giydirilmiş. Her bir peşmergeye yüzü maskeli ve silahlı bir IŞİD militanı eşlik ediyor.

IŞİD'in yeni yayınlanan 9 dakikalık propaganda videosunda, 21 peşmerge öldürülmeden önce görüşleri soruluyor. Elinde mikrofon bulunan IŞİD muhabiri, demir kafeslere kilitli peşmergelere sorular soruyor.


Mikrofonunu demir parmaklıkların arkasındaki peşmergelere uzatan IŞİD militanı propagandasını yapmaktan geri durmuyor. Peşmergeler, infaz edilmeden hemen önce itirafa zorlanıyor. IŞİD konvoyunun etrafında toplananlar ise, demir kafeslerdeki peşmergelere hakaret ediyor ve bağırıyor.

 

 

 

 

 

 

Kaynak : Sabah
YORUMLAR