02.05.2015 13:10
İran'da sarı Porsche kazası! Ülke bunu konuşuyor

İran'da kaza yapan nişanlı bir kişinin sarı Porsche içinde sevgilisiyle birlikte ölmesi Tahran'da olay oldu.

Sosyal paylaşım sitesi Instagram’da ‘Rich Kids of Tehran’ (Tahran’ın zengin çocukları) isimli hesapta paylaşılan fotoğraflar, İran gibi kapalı bir toplumda bile zenginlerin çocuklarının nasıl bambaşka bir hayat yaşadığının göstergesi oldu.
SARI PORSCHE MEZARI OLDU

İşte o hayatı yaşayanlardan biri de geçen hafta Tahran’ın Bağdat Caddesi olarak nitelendirilebilecek Vali Asr Bulvarı'nda kaza yapan sarı Porsche Boxster GTS’in içinde ölen 21 yaşındaki Muhammed Hüseyin Rabbani Şirazi’ydi. Daha da vahimi aracın direksiyonunda oturan da kendisi değildi.
Şİİ DİN ADAMININ TORUNU SEVGİLİSİYLE ÖLDÜ
Kazada hayatını kaybeden ikinci isim sürücü koltuğunda oturan 20 yaşındaki Parivaş Ekberzade isimli genç kızdı. 250 kilometre hızla giderken ağaça çarpan aracın içinde ölenlerin kimlikleri açıklanır açıklanmaz İran sallandı. Şirazi, hükümete yakın bir Ayetullah’ın (Fetva verme yetkisine sahip Şii din adamı) torunuydu ve bir başka kızla nişanlıydı.
YASAK AŞK İRAN'I SALLADI
Aralarında akrabalık bağı olmayan kız ve erkeklerin bir araya gelmesinin yasak olduğu İran’da gecenin bir vakti bu genç, İranlı yasak aşkıyla Porsche’siyle gezebiliyordu?
TÜRKİYE'DE TATİL YAPTILAR
Tahran’ın nispeten orta gelirli bir ailesinin kızı olmasına rağmen yasak aşkının parasıyla lüks bir hayat yaşayan İranlı genç kız, bu hayata dair fotoğrafları da 25 bin 800 takipçiye sahip olduğu Instagram hesabından paylaşıyordu.
"HÜKÜMET BUNA DUR DEMELİ"
İran dini lideri Hamaney kazanın ardından yaptığı açıklamada, “Bazı zengin çocukları sokaklarda pahalı arabalarıyla geziyor. Bu da toplumda psikolojik bir rahatsızlık oluşturuyor” diye konuştu.
Kaynak: Vatan

YORUMLAR