28.01.2015 16:35
Hiç kimsenin inemediği ABD'ye ilk THY indi

ABD'yi son günlerde kasıp kavuran kar fırtınası sırasında kimsenin inemediği Kennedy Havalimanı'na ilk inen uçak THY'nin ki oldu.

Türk Hava Yolları (THY) uçağı ABD'yi son günlerde kasıp kavuran kar fırtınası sırasında 27 Ocak günü kimsenin inemediği Kennedy Havalimanı'na ilk inen uçak oldu. THY Basın Müşavirliğinden bu konuda yapılan açıklamada şöyle denildi: “Hava şartları dolayısıyla Amerika Birleşik Devletlerinde Havalimanlarının kapanması sonrası 27 Ocak'ta JFK havalimanına güvenli bir şekilde ilk inen transatlantik uçuş Türk Hava Yolları'nın TK1 seferi olmuştur. Dönüş seferi TK12 de vaktinde icra edilmektedir. Amerika Birleşik Devletlerinin kuzey doğusunda etkisini gösteren şiddetli kar fırtınası nedeniyle New York, Boston ve Washington seferlerimiz için alınan tedbirlerle Türk Hava Yolları başarılı bir operasyon gerçekleştirmiştir. Bu süreçte ;

26Ocak TK1 (IST/New York) , TK81 (IST/Boston) , TK7 (IST/Washington) seferleri vaktinde icra edilmiş, dönüş seferlerinden TK12 (New York/IST) ve TK82 (Boston/IST) 4'er saat erken, TK8 (Washington/IST) vaktinde icra edilmiştir.

27Ocak TK3/4 (IST/New York/IST) ve TK81/82 (IST/Boston/IST) seferleri iptal edilmiş, TK1 (IST/New York) sefer için ise on-time icra etme kararı alınmıştır. İptal edilen seferlerin saatlerinde ilgili meydanlar operasyona kapalı kalmıştır.

Bugün itibariyle kar yağışı meydanlar üzerindeki etkisini kaybetmiştir ya da kaybetmektedir. Tüm seferlerimiz normal tarifeli saatlerinde icra edilecektir.

Kaynak : DHA
YORUMLAR
fuattt
ne denir anca helal olsun denir bilenler bilir new yorkun kar fırtınaları felakettir okyanus olduğu için Thy kalitesini konuşturmuş
1720 gün önce
selin
ya böyle bişeye gururlanmak saçma belki ama yine de gururlandım gerçekten Thy kalitesi tartışılmaz bişey üstelik diğerlerinden daha da ucuz gibi geliyor bana daha nolsun:)
1720 gün önce