17.06.2021 13:18
Ganj Nehri'nde terk edilmiş 22 günlük bebek bulundu

Hindistan'daki Ganj Nehri'nde ahşap kutunun içinde terk edilmiş 22 günlük bir bebek bulundu.

Hindistan'da Uttar Pradeş eyaletinde bulunan Ganj Nehri'nde yüzen bir ahşap bir kutu dikkat çekti. Bazı vatandaşlar, ahşap kutuyu sudan çıkardı, kutunun içinde kırmızı bir beze sarılı halde ölüme terk edilmiş 22 günlük bir bebek bulundu. Kutunun içinden bebek çıkmasıyla şaşıran vatandaşlardan biri konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı:

"Birkaç köylünün yardımıyla kutuyu çıkardık. Açtığımızda kırmızı bir beze sarılı bir kız bebek görünce şok olduk. Kutuda ayrıca Hindu tanrılarının fotoğrafları ve bebeğin burçları da vardı."

Bebeğin Ganj Nehri'nde bulunması nedeniyle ismini de ''Ganj'' koydular. Daha sonra yardımsever vatandaşların yaşanan olayı bildirmesinin ardından harekete geçen polis yetkilileri, sağlık kontrolleri için bebeği hastaneye kaldırdı.

Bebeğin durumunun iyi olduğunu ifade eden polis yetkilileri açıklama yaptı:

"Kız çocuğunun terk edilme nedeni henüz netlik kazanmadı. İlk başta bebeğin hasta olduğundan şüphelendik, fakat kontrolden sonra tamamen iyi ve müşahede altında. Bu bir kız çocuğu sorunu olabilir ve ebeveynler yoksulluk içinde yaşıyor olabilir. Nedeni bilinmiyor. Bebeği yakında çocuk bakım merkezine göndermeyi planlıyoruz."

Ayrıca Uttar Pradeş eyalet yetkilileri tarafından yapılan açıklamada ise, bebeğin Hindistan hükümeti koruması altına alındığını kaydetti.

İki Türk genci Almanya'da iki yıldır kayıp! Bilgi verene ödül var Kayıp Türk gençler hakkında bilgi verene ödül Almanya'da iki yılı geçkin bir süredir kayıp iki Türk genci için polisin şüphesi cinayet yönündeyken ailesi, kayıp gençler hakkında bilgi verenlere 20 bin Euro ödül vereceklerini söyledi.

Kayıp gençten acı haber! Cesedi sulama kanalında bulundu Sulama kanalından cansız bedeni çıkarıldı Adana’da kaybolan 17 yaşındaki gençten acı haber geldi. Gencin cansız bedeni sulama kanalında bulundu. Cenazenin kanaldan çıkartılışını gözyaşları içinde köprüden izleyen kadınların ağıtları yürekleri dağladı.

Kaynak : İHA
YORUMLAR