08.01.2015 14:26
Fransa'da iki camiye saldırı düzenlendi

Fransa'da dün yaşanan saldırı sonrası tehlikeli gelişmeler yaşanıyor. Bugün ülkedeki iki camiye saldırı düzenlendiği ortaya çıktı.

Fransız basınındaki haberlere göre, Le Mans'da dün gece meydana gelen olayda, bir camiye dört el bombası atıldığı, bombalardan sadece birinin patladığı belirtildi. Patlamamış üç el bombasının cami etrafında bulunduğu kaydedildi
Olayın yaşandığı bölge polis tarafından kordon altına alınırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Ülkenin güneyindeki Port-la-Nouvelle kentinde ise dün akşam bir mescide ateş açıldığı belirtildi. Saldırıda kimsenin zarar görmediği, mescidin camlarının kırıldığı açıklandı.
Arka arkaya olaylar
Fransa'da mizah dergisi Charlie Hebdo'ya dün öğle saatlerinde düzenlenen ve 12 kişinin ölümüne yol açan saldırıdan sonra ülkede arka arkaya saldırılar görülmüştü.
Sabah saatlerinde Paris'in güneyinde yer alan Montrouge bölgesinin Malakoff semtinde kurşun geçirmez yelek giymiş ve otomatik silah taşıyan bir kişi bir polis memurunu öldürmüş, bir polis memurunu da yaralamıştı. Saldırganın kaçtığı belirtilirken olayla ilgili soruşturma başlatıldıÜlkenin Villefranche-sur-Saone bölgesinde ise yine sabah erken saatlerde bir caminin yakınında bulunan kebap restoranı önünde patlama meydana gelmiş, olayda ölen ya da yaralanan olmamıştı.Ülke genelinde dün geceden bu yana meydana gelen olayların Charlie Hebdo saldırısıyla bağlantılı olup olmadığı henüz bilinmiyor.
Kaynak: AA

YORUMLAR