14.05.2021 12:53
Elon Musk'tan yine kripto para paylaşımı

Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk, Bitcoin ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

ABD’li iş insanı Elon Musk, kripto paralarla adeta oynamaya devam ediyor. Sosyal medya üzerinden yönlendirmeler yaparak piyasaları alt üst eden Musk, yeni açıklamalarda bulundu.

Birkaç gün önce "Doge uzaya giden ilk kripto olacak" şeklindeki paylaşımı ile bu kripto paranın yükselmesinde rol oynayan Musk, yaptığı açıklama ile kripto para piyasasına darbe vurdu. Twitter hesabından yaptığı yeni açıklama ile kripto paralara inandığını ancak fosil yakıtların büyük oranda kullanımına yol açmaması gerektiğini ifade etti.
Musk yaptığı paylaşımda, “Net olarak gerekirse kripto para birimine kesinlikle inanıyorum ancak fosil yakıt kullanmında özellikle kömürde büyük bir artışa neden olamaz” dedi.

BİTCOİN İLE TESLA SATIŞINI DURDURMUŞTU

ABD’li milyarder iş adamı Musk, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile Bitcoin ile Tesla satışını durdurduğunu belirtmişti. Bu açıklama sonrası piyasalar alt üst oldu. Kripto piyasanın etkilenmesinin ardından kullanıcılar Tesla almayın çağrısında bulundu.

Elon Musk kriptolarla oynuyor Elon Musk kriptolarla oynuyor Tesla CEO'su Elon Musk, kripto para piyasasında sosyal medya üzerinden yönlendirmeler yaparak âdeta oyun oynuyor. Bitcoin ile Tesla alımını askıya aldığını açıklamasının ardından Bitcoin yüzde 15 düştü.

Elon Musk, Bitcoin ile Tesla satışını durdurdu Elon Musk, Bitcoin ile Tesla satışını durdurdu Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk, Bitcoin ile Tesla satışını durdurduklarını açıkladı

YORUMLAR