03.05.2015 10:01
Dünya bugün bu bebeği konuşuyor

Prens William’ın eşi Cambridge Düşesi Kate Middleton, dün Sabah bir kız çocuğu dünyaya getirdi.

33 yaşındaki Düşes dün sabah saat 06:00’da Paddington’daki St. Mary’s Hastanesi’ne kaldırıldı. 2 buçuk saat sonra gerçekleşen doğum sonrası Kensington Sarayı’ndan yapılan açıklamada, hem düşesin hem de bebeğin sağlık durumunun iyi olduğunu belirtildi. Saraydan daha önce yapılan açıklamada ‘doğumun normal gerçekleşeceği’ duyurulmuştu. 3 kilo 700 gram ağırlığında doğan bebeğin ismi henüz netlik kazanmadı. Yeni doğan prenses, taht sıralamasında dedesi Prens Charles, babası Prens William ve ağabeyi Prens George’un ardından 4’üncü sırada. Kraliyet ailesi, bebeğin doğumunu ilk olarak Twitter hesaplarından yaptığı açıklamayla duyurdu. Kraliyet üyeleri ve Middleton ailesi hastanede hazır bulunurken, bebeğin doğum haberi ilk olarak Kraliçe Elizabeth’e ulaştırıldı. Çiftin ilk çocukları Prens George da aynı hastanede dünyaya gelmişti.
Coşkuyla kutlandı

Günlerdir beklenen doğumun ardından Başbakan David Cameron, Twitter hesabından Prens ve Düşesi tebrik edip bebeğin doğumundan duyduğu mutluluğu da dile getirdi. İşçi Partisi Genel Başkanı Ed Miliband da Kraliyet ailesini Twitter üzerinden tebrik etti. Kraliyet bebeğinin dünyaya gelmesiyle Londra’nın simgesi Tower Bridge pembe ışıklarla süslendi. Londra’da bulunan Posta Kulesi de bebeği ‘o bir kız’ yazısıyla tebrik etti. Londra’da hastane önünde büyük bir kalabalık bekleyişini sürdürürken, bir kısım da kutlama için sokaklara döküldü.
İngiltere’de doğumun ardından gıda firmaları, kraliyet bebeğini temsil eden ürünlerini satmak için birbirleriyle yarışıyor. Müjdeli haberin ardından firmalar, doğum konseptini ürünlerine taşıdı. Bunlar arasında en çok dikkat çeken ise, bağışlanan anne sütleriyle hazırlanan ‘Kraliyet Bebeği Gaga’ isimli dondurma oldu. Bunun dışında, Kraliyet Ailesi temalı şekerler, kurabiyeler ve kekler dikkat çekiyor.    

YORUMLAR