14.02.2015 18:08
Dışişleri Bakanlığı Yemen'le ilgili uyarı yayınladı

Türk vatandaşlarına 'kuvvetli tavsiyede' bulunuldu: Ülkeden ayrılın, zorunlu olmadıkça seyahat etmeyin.

Dışişleri Bakanlığı'ndan Yemen'le ilgili seyahat duyurusu yapıldı. Duyuruda, Yemen'de güvenlik durumundaki olumsuz gelişmeler nedeniyle bakanlığın 27 Ağustos, 30 Eylül 2014 ve 5 Şubat 2015 tarihli önceki duyurularında, Türk vatandaşlarının Yemen'e seyahatlerini iptal etmeleri, Yemen'deki vatandaşların da ülkeden ayrılmalarının tavsiye edildiği hatırlatıldı.

'TARİFELİ UÇAKLA ÇIKIŞ MÜMKÜN'
Duyuruda şu ifadeler kullanıldı: Mevcut şartlarda, halen Yemen'de bulunan vatandaşlarımızdan mücbir sebebi olmayanların bu ülkeden ayrılmaları ve vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça bu ülkeye seyahat etmemeleri kuvvetle tavsiye edilmektedir. Yemen'den ayrılmak isteyen vatandaşlarımızın, THY dahil halen devam eden tarifeli uçuşlarla ülkeden çıkışları mümkündür.

SANA BÜYÜKELÇİLİĞİ DESTEK VERECEK
Türkiye'nin Sana Büyükelçiliği'nin Yemen'i terk etmek isteyen vatandaşlara gerekli desteği vermek üzere tertip aldığı belirtilen duyuruda, "Yemen'i terk etmek isteyen vatandaşlarımızın 15 Şubat günü Yemen yerel saati ile 15:00'e kadar Sana Büyükelçiliğimizin +967 1 432 890 (6 hat) veya + 967 733 21 77 49 numaralı telefonlarına şahsen başvurmaları gerekmektedir" ifadesi yer aldı.

YORUMLAR