09.07.2014 12:29
Brezilya'da Samsung’a 6.3 milyon dolarlık hırsızlık darbesi

Brezilya’nın Sao Paulo kentinde Samsung fabrikasına saldıran hırsızlar çalışanları rehin alarak toplam değeri 6.3 milyon dolar olan akıllı telefonları, tabletleri ve bilgisayarları alarak kaçtı.

Sao Paulo’nun güneyinde yer alan Campinas bölgesinde meydana gelen olayda Kamu Güvenliği Sözcüsü hırsızların gece geç saatlerde 7 kamyonet ile binaya geldiklerini ve 40 binden fazla Samsung ürününü çaldıklarını belirtti. Yetkililer olayın araştırıldığını fakat henüz suçluların yakalanamadığını belirtti. Samsung yetkilileri ise saldırı sırasında 50 çalışanın etkisiz hale getirilerek rehin alındığını belirtti. Polisle organize çalıştıklarını belirten yetkililer “Polis ile işbirliği içerisinde çalışıyoruz ve elimizden gelenin en iyisini yapmak için çalışıyoruz” dedi.
Bölge polisinin olay sonrası hazırladığı raporda hırsızlık sonrası 8 işçinin rehin alındığı fakat bir süre sonra yolda serbest bırakıldığı açıklandı. Fabrikanın güvenlik kamerasından kaydedilen görüntülerdeyse hırsızların siyah kıyafet giydiği ve maske taktığı görüldü. 

YORUMLAR