21.09.2021 14:15
Brezilya Devlet Başkanı pizzacıya alınmadı sokakta yemek yedi

Brezilya lideri Jair Bolsonaro, Covid-19 aşısı olmadığı için New York'ta pizzacıya alınmadı. Bolsonaro, pizzasını sokakta yemek zorunda kaldı.

Brezilya'nın aşı karşıtı Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'na katılmak için ABD'nin New York kentine gitti. Covid-19 aşısı yaptırmayan, aşı karşıtı olarak bilinen Bolsonaro, şehirde gezerken ise aşı kısıtlamalarına takıldı.

New York'ta kapalı alanlarda yemek yiyebilmek için gerekez en az bir doz aşı şartına uymadığı için ABD'deki ilk yemeğini sokak ortasında yemek zorunda kaldı. Brezilya Turizm Bakanı Gil Machado, Bolsonaro ile heyetindeki diğer bakanların New York’ta sokakta pizza yiyip kola içerken çekilen bir fotoğrafını sosyal medyada paylaştı.

Geçtiğimiz yıl koronavirüse yakalandığı için antikorlu olduğunu iddia eden lider, aşı vurulmayı düşünmediğini çoğu kez dile getirmişti. Fakat bilim insanları, antikorların koronavirüsü önlemede uzun vadeli rol almadığını belirtiyor.

Öte yandan Bolsonaro, geçen yıl aralıkta televizyonda verdiği bir röportajda ise şunları söylemişti:

"Aşı olmayacağım. Hayatımın tehlikede olduğunu mu düşünüyorsunuz? Bu benim sorunum, nokta.''

Jair Bolsonaro yine geçen yıl, aşı olan son Brezilyalı olacağını ve kimseyi aşı yaptırmaya zorlamayacağını da söylemişti.

YORUMLAR