30.07.2021 11:02
Azerbaycan ve Ukrayna'dan Türkiye'ye destek mesajları

Ukrayna ile Azerbaycan'dan Türkiye'ye destek mesajları geldi. İki ülkenin liderleri Türkiye'deki orman yangınları nedeniyle taziyelerini iletti. Zelenskiy, "Yangınla mücadele uçağımız, yarın Türkiye'ye uçacak" dedi.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, Türkiye'de yaşanan orman yangınları nedeniyle Türk halkının yanında olduklarını söyledi.

"DOSTUM ERDOĞAN'A TAZİYELERİMİ İLETTİM"

Ukrayna'nın, Türkiye'ye yangın söndürme uçağı göndereceğini kaydeden Zelenskiy, "Dostum Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a büyük yangınlar nedeniyle samimi taziyelerimi ilettim. Yangınla mücadele uçağımız, yarın Türkiye'ye uçacak. Ukrayna halkı, bu zor zamanda dost Türkiye halkıyla birlikte duracak" dedi.

ALİYEV'DEN DESTEK MESAJI

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a başsağlığı mesajı gönderdi. Mesajda şu ifadelere yer verildi:

"Sayın Cumhurbaşkanı, Aziz kardeşim, Kardeş Türkiye'nin farklı bölgelerinde çıkan şiddetli orman yangınları ve sonuçları bizi derinden üzmüştür. Sizin liderliğinizle hükümetinizin attığı kararlı adımlar sayesinde, azimli ve mücadeleci Türk halkının bu felaketi kısa sürede atlatacağından eminim. Azerbaycan hükümeti ve halkı, her zaman olduğu gibi bugün de kardeş Türk halkı ile dayanışma içindedir ve onun yanındadır.

Şahsım ve Azerbaycan halkı adına, yangınlarda hayatını kaybedenlerin ailelerine ve yakınlarına en derin taziyelerimi sunuyor, yaralılara acil şifalar diliyorum. Allah rahmet eylesin!"

AZERBAYCAN'DAN TÜRKİYE'YE YARDIM GÖNDERİLECEK

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Müşaviri Hikmet Hacıyev tarafından yapılan açıklamada ise, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in talimatı doğrultusunda, orman yangınlarını söndürmek ve yayılmasını önlemek için Azerbaycan'dan yardım ekiplerinin Türkiye'ye gönderileceği bildirildi.

Marmaris yangın sonrası havadan görüntülendi Marmaris yangın sonrası havadan görüntülendi Marmaris'te başlayan yangın gece boyunca devam ederken, yangının tahribatı sabah saatlerinde havadan görüntülendi. Ortaya çıkan görüntüler, yangının boyutunu gözler önüne serdi.
Marmaris’in ciğerleri yanıyor Marmaris’in ciğerleri yanıyor ​Muğla’nın Marmaris ilçesinde dün saat 13.05’de Armutalan Üntaş Sitesinin üst bölümünde başlayan orman yangını yüzlerce hektar alanda etkili oluyor.
Marmaris'teki orman yangınında ölen gencin son paylaşımı duygulandırdı Marmaris'teki orman yangınında 1 kişi yaşamını yitirdi Muğla'nın Marmaris ilçesinde öğle saatlerinde çıkan orman yangını devam ediyor. Armutalan Mahallesi'nde başlayıp İçmeler Mahallesi'ne doğru ilerleyen yangın kısa sürede büyüyerek yerleşim yerlerini tehdit edecek noktaya ulaştı. Çok sayıda ekibin müdahale ettiği yangından acı haber akşam saatlerinde geldi. Yangına müdahale eden ekiplere su taşırken yangında yaşamını yitiren 25 yaşındaki Şahin Akdemir'in son paylaşımı yürekleri sızlattı.
Marmaris'teki yangın kamerada: Biri ormanı yakıyor Marmaris'teki yangın kamerada: Biri ormanı yakıyor Muğla'nın Marmaris ilçesindeki ormanlık alanda çıkan yangınlar esnasında video çeken bir vatandaş, yangının farklı farklı noktalardan yükseldiğini kaydetti.

Kaynak : AA
YORUMLAR