14.05.2021 16:49
Avusturya’dan İsrail’in katliamına açık destek

İşgalci İsrail’in Filistinlilere yönelik saldırılarına sessiz kalan Avusturya hükümeti, Başbakanlık merkez binasına İsrail bayrağını çekerek tarafını belli etti.

İsrail’in zulmüne dünya sessiz kalıyor. İsrail’in katliama Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile destek çıktı. Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, başbakanlık binasının çatısına bu ülkenin bayrağının çekildiğini duyurdu. Kurz, işgalci İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarına karşı harekete geçen Gazze'deki direnişçi grupların eylemlerini "terörist saldırı" olarak niteleyerek Filistin'i sert şekilde kınadığını ifade etti.
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya yakınlığıyla bilinen Kurz, saldırılarda onlarca Filistinli sivil ve çocuk ölümüne karşı İsrail’in yanında olduğunu açıkladı.

AK PARTİ SÖZCÜSÜ ÇELİK'TEN TEPKİ

Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Avusturya Başbakanı destek için İsrail bayrağını Başbakanlık binasına çektirmiş. Avrupa'da İslam düşmanlığı, Türk düşmanlığı ve Erdoğan düşmanlığının sembolü olan bu şahıstır. Mazlumdan yana olmasını beklemek hayaldir. Zalimden yana olması ise siyasi pusulasıdır." ifadelerini kullandı.

 

İşgalci İsrail ordusu, Gazze'ye karadan saldırıyor İşgalci İsrail ordusu, Gazze'ye karadan saldırıyor Gazze’den son dakika haberine göre: İsrail ordusu, Gazze Şeridi’ne kara operasyonu başlattığını ve İsrail askerlerinin Gazze’ye girdiğini duyurdu... Bölge yoğun bombardıman altına alındı... Ancak harekatla ilgili İsrail ordusundan kafa karıştıran bir açıklama daha yapıldı... "Gazze’ye girildi" açıklaması geri çekildi. Gazze'ye saldırılarda şehit sayısı 119'a yükseldi. İşte detaylar...

İsrail'in Gazze saldırısında 14 Mayıs detayı İsrail'in Gazze saldırısında 14 Mayıs detayı İşgalci İsrail, 14 Mayıs’ın ilk saatlerinden itibaren Gazze’ye saldırı düzenledi ve bombardıman devam ediyor. Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr Eray Güçlüer, 14 Mayıs 1948’de kurulan İsrail’in saldırı için 14 Mayıs’ı seçmesiyle ilgili “Tarihlerin önemli olduğunu ve bu tarihin de mutlaka düşülmüş bir yönü olduğunu” söyledi.

 

 

Kaynak : AA
YORUMLAR