18.06.2021 13:37
Almanya'dan Türkiye için Biontech şartı

Almanya İçişleri Bakanlığının aldığı yeni karar ile Türkiye’de yaşayan ve Biontech aşısında çift doz yaptıranlar Almanya’ya turistlik ziyaret yapabilecek.

Almanya 1 Temmuz’dan itibaren Türkiye’ye seyahet uyarısını kaldırıyor. Nisan ortasından beri “yüksek riskli” bölgede yer alan Türkiye “riskli” gruba dahil edildi. Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas "riskli" ilan ettiği ve haftalık 100 bin kişide görülen vaka sayısının 200’ün altında olan bölgelere 1 Temmuz’dan itibaren genel seyahat uyarısının kaldıracağını duyurdu.

ÇİFT DOZ ŞARTI

Almanya 25 Haziran'dan itibaren turistik gezi ve ziyaretler için üçüncü ülkelere olan kısıtlamaları gevşetiyor. Avrupa Birliği dışındaki ülkelerde yaşayanlardan Avrupa İlaç Ajansı (EMA) tarafından onaylanan aşıları tam olanlar Almanya'ya turistik seyahatte bulunabilecek. Almanya'nın bu kararı Türkiye'de yaşayan ve Biontech aşısından çift doz yaptıranların da artık Almanya'ya turistik ziyaret yapabileceği anlamına geliyor. Yolcuların Almanya’ya girişlerde en az 14 gün önce aşı yaptırıldığına dair ilgili ülke resmi otoritelerince düzenlenen belgeyi ibraz etmeleri gerekecek. Ancak virüsün varyantının bulunduğu bölgelere veya ülkelere ise söz konusu kısıtlamalar uygulanmaya devam edecek.

Almanya Türkiye'ye seyahat yasağını kaldırdı Almanya Türkiye'ye seyahat yasağını kaldırdı Almanya, Türkiye için de geçerli olan seyahat uyarısını 1 Temmuz'dan itibaren kaldırıyor.

Kaynak : AA
YORUMLAR