14.03.2016 23:52
Almanya'daki Türk STK'lar Ankara'daki saldırıyı kınadı

Almanya'daki Türk sivil toplum kuruluşları Ankara'daki terör saldırısını kınadı.

Almanya'da faaliyet gösteren Türk sivil toplum kuruluşları Ankara'da meydana gelen terör saldırısını kınadı.

İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) Genel Başkanı Kemal Ergün yaptığı yazılı açıklamada "Terör saldırıları her ne kadar canımızı yaksa da bizi zayıflatmayacak, bilakis güçlendirecektir. Bu saldırılara, birlikteliğimize daha fazla sarılarak tepki göstereceğiz" ifadelerini kullandı.

Ergün masum insanlara yönelik bu alçakça terör saldırısını şiddetle kınadığını belirtti.

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği

Merkezi Köln'de bulunan Avrupalı Türk Demokratlar Birliği'nden (UETD) yapılan yazılı açıklamada da bu saldırının vatandaşların en yoğun olduğu bölgelerden birinde gerçekleşmesinin terörün alçaklığını ve çirkin yüzünü bir kere daha gösterdiği vurgulandı.

Milleti ve demokrasiyi hedef alan bu menfur saldırıyı gerçekleştirenler ve azmettirenlerin asla amaçlarına ulaşamayacağına işaret edilen açıklamada, "Milletimiz ve devletimiz her zaman olduğu gibi bu saldırıyı da bertaraf edebilecek kudrettedir. Uzunca bir süredir, terörün hedefi olan ve birçok badireyi daha fazla kenetlenerek aşmış milletimiz, bu saldırılar karşısında da vakar ve dayanışma içerisinde, zor koşulların üstesinden gelecektir.'' ifadesi kullanıldı.

ATİB

1987 yılından bu yana Almanya'da faaliyetlerini sürdüren Avrupa Türk İslam Birliği'nin (ATİB) genel başkanı İhsan Öner, "Yastayız fakat daha güçlü ve kararlıyız" ifadesini kullandı.

ATİB'in internet sitesinden yapılan açıklamada Öner, Türkiye üzerinde hakimiyet kurmak isteyen bazı güçlerin, değişik inanç ve ideolojilerden oluşan terör gruplarını maşa olarak kullanmaya devam ettiklerine dikkati çekti.

İhsan Öner uluslararası şer odaklarının Türkiye üzerinde oynamaya çalıştığı oyunun farkında olan Türk halkının aklıselim tavrı, hissiyatın ön plana çıktığı böylesi günlerde en büyük teselli kaynağı olduğunu vurguladı.

YORUMLAR