17.06.2021 13:19
Alman basınından Türk SİHA'larına övgü: Savaşta devrimin yeni standardı

Türkiye'de üretilen Bayraktar TB2, Almanya’da gündem olmayı sürdürüyor. Alman basını Türk SİHA’larından bir kez daha övgü dolu sözlerle bahsetti. Alman Handelsblatt gazetesi, diğer ülkelere ihraç edilmeye başlanan SİHA'ları gündeme getirdi.

Alman basını Türk SİHA’larını gündeminden düşürmüyor. Bayraktar TB2’den övgüyle bahseden Alman basını ''Türk SİHA'ları, savaşta devrimin yeni standardı'' ifadelerine yer verildi.

Türkiye'de üretilen Bayraktar TB2, Almanya'nın gündeminde kalmaya devam ediyor. Alman Handelsblatt gazetesi, birçok ülkeye ihraç edilmeye başlanan insansız hava araçlarını gündeme getirdi.

Haberde, Orta Doğu uzmanı Charles Lister'ın, Bayraktar İnsansız Hava Araçlarını "savaşta devrimin yeni standardı" olarak tanımladığı aktarıldı.

Bu gelişmenin diğer ülkeleri etkilediğine yer verilerek Ukrayna ve Polonya'nın Türkiye'den SİHA satın aldığı hatırlatıldı. Litvanya'nın da Bayraktar SİHA'lara talip olduğu kaydedildi.

TÜRKİYE ABD VE İSRAİL'İN ÖNÜNE GEÇİYOR

Öte yandan daha öncede Alman Die Welt gazetesi, Türk SİHA'larından övgü dolu sözlerle bahsetmişti.

Haberde öldürücü insansız hava araçlarında ABD ve İsrail’in uzun süre Batı pazarını domine ettiği belirtilirken bu durumun Türkiye’nin ürettiği SİHA’larla çok daha ucuz bir alternatifle değiştiği kaydedildi.

Türk SİHA’ları bu sefer Alman manşetlerinde Türk SİHA’ları bu sefer Alman manşetlerinde Türk SİHA’ları dünya basınının manşetlerini süslemeye devam ediyor. Alman Die Welt gazetesi Türk SİHA’larına övgüler yağdırdı.
Alman ordusundan Türk SİHA'sına övgü Alman ordusundan Türk SİHA'sına övgü Türk SİHA'larına bir övgü de Alman ordusundan geldi. Yarbay Michael Karl, bir gazeteye yaptığı açıklamada "Alman ordusu böylesi silah sistemlerinin karşısında çıkmış olsa, kendisini yeterince korumayı başaramazdı" itirafında bulunda.
ABD basını Türk SİHA'larına övgüler dizdi ABD basını Türk SİHA'larına övgüler dizdi ABD basınının önde gelen yayın organlarından Wall Street Journal, Türkiye'nin ürettiği silahlı insansız hava araçları (SİHA) için övgüler dizdi.

YORUMLAR