02.03.2015 13:30
5 yıldır kimse aramadı! Cesedi öyle bir yerden çıktı ki!

ABD'nin Michigan eyaletinde yaşayan Pia Farrenkopf isimli kadının cesedi 5 yıl sonra, garajındaki arabasında bulundu.

Michigan eyaletinin Detroit kentinde yaşanan olay yerel medyada yankı uyandırdı. Dokuz kardeşinin olduğu belirtilen 44 yaşındaki Pia Farrenkopf isimli kadından 25 Şubat 2009 tarinden beri haber alınamıyordu.
En son o tarihte banka hesabından 1500 dolar çekilen kadının, faturalarının cesedinin bulunduğu tarihe kadar otomatik olarak ödendiği belirtildi. 2012 yılında annesinin öldüğünü söylemek için arayan akrabaları, Farrenkopf'un çağrıları cevapsız bıraktığını söylüyor. Farrenkopf'un 2013 yılında banka hesaplarındaki paranın bitmesiyle ödemeler yapılmamaya başladı. Nihayet 2014 yılında evin çatısında oluşan hasar için Farrenkopf'un evine gelen tamirciler kadının çürümüş cesedini evin garajında buldu.

Arkadaşları tarafından 'akıllı ve eğlenceli' biri olarak tanımlanan kadının başına gelenler yerel medyada şok etkisi yaşattı.
Kapıya bırakılan postalar, el dahi sürülmemiş gazoz şişeleri ve bakımsızlığa rağmen 5 yıl boyunca kimsenin aramadığı kadın için dedektifler tüm sokağı sorguya çekti. Olayla ilgili soruşturma sürerken, çürümüş ceset üzerinde tam otopsi yapılamadı.(gazetevatan)

YORUMLAR