24.07.2020 17:33
Rüyada Ağaç Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyasında ağaç gören ve bunun tabirini merak eden okuyucularımız için hazırlamış olduğumuz bu rüya tabiri yazısında “Rüyada ağaç görmek, Rüyada ağaç çanağı görmek, Rüyada ağaç dikmek, Rüyada ağaç kesmek, Rüyada ağaç sulamak, Rüyada ağaç budamak, Rüyada ağaç yakmak, Rüyada ağaç sökmek,” gibi ağaç ile ilgili uzayıp giden tüm kadim yorumları sizler için bir araya getirmeye çalıştık. İşte rüyada ağaç görmek ile ilgili tüm yorumlar…

Rüyada ağaç görmek kadınlara ve ahlakları farklı çeşitli erkeklere işaret eder. Ağaç görmek, husumete ve kavgaya da işaret olarak yorumlanmıştır. Rüyada tanınmayan ağaç türlerini görmek; endişe, şiddet ve kızgın olmaya yorumlanmıştır.

Rüyada Ağaç Görmek Ne Anlama Gelir?

Örneğin rüyada turunç, limon ve ağaç kavunu gibi hem meyvesi yenen ve hem de koklanan ağaçların görülmesi rüya sahibinin yapacağı iyiliğe kısaca amelinin bulunmasına işaret ettiği söylenmiştir.

Rüyada yaprağını döken ağaçları görmek, ezberciliğe, unutkanlığa, üzüntüye işarettir. Yaprağını dökmeyen ağaçları görmek, uzun ömre, rızkın devamına, zenginliğe ve dinde sebat etmek olarak yorumlanmıştır.

Rüyasında ağaçların üzerinde yattığını gören rüya sahibinin erkek çocuğunun çok olacağına da yorumlanmıştır. Ağaç üzerinde durduğunu gören kimsenin ise korktuğu, çekindiği şeylerden kurtulmasına işaret ettiği söylenmiştir.

Rüyada Ağaç Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyasında ağaç diktiğini diktiği ağacın filizlenmeye başladığını gören kimse bir aileye damat olmakla şereflenir denilmiştir.

Yine rüyada çınar, selvi ve ılgın gibi meyvesiz büyük ağaçları görenler şöhret sahibi, kendilerinde mal ve hayır olmayan kişilere işaret eder.

Dikenli ağaç maksadı güç ve çetin bir adama işaret eder. Rüyada bir ağaç kestiğini gören kimse kayba uğradığı söylenmiştir.

Rüyada kendi evinin bahçesine tanınan ağaçları diktiğini gören kimsenin çocukları olacağına işaret eder. Tanınmayan ve bilinmeyen ağaçların hepsi erkek çocuğa işaret eder. Halk ile beraber ağacın altında oturmak, rüya sahibinin kitap ve sünnete uyduğundan dolayı Allah'ü Teâlâ'nın ondan razı olmasına işaret edeceğine yorumlanmıştır.

Rüyada Ağaç Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada cennet ağaçlarından da olan tuba ağacını gören kimse bu ağacın gölgesinde durduğunu veya ona dayandığını görse seyahate gideceği yerin güzel olacağına işaret eder. Dağ ve derelerin ağaçları, nazik ibadetlere, umulmayan yerden gelecek rızka yorumlanmıştır.

Rüyasında herhangi bir ağacın üzerine çıktığını gören kimse, hayırlı bir şeyden alıkoyacağına işaret etmiştir. Ağaçtan aşağı indiğini veya düştüğünü gören kimsenin ise yapacağı herhangi bir işi bitiremeyeceğine işaret eder. Yine bir ağaçtan düşüp yaralandığını veya sakatlandığını gördü ise rüya sahibinin bir kimse tarafından zulmüne uğrayacağı anlamı taşıdığı söylenmiştir. Eğer ağaç kırılıp yere düşerse, kendisine zulüm eden kimsenin vefat edeceği, birçok ağacın sahibi olduğunu gören kimse de bulunduğu ailenin veya toplumun lideri olacağına işaret ettiği söylenmiştir.

Rüyada Ağaç Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada görülen ağacın dalları kardeşlere ve akrabaya işaret eder. Bir ağacın dallarının yeşillenip çoğaldığını görenin, ev halkı ve akrabaları çoğalır. Bir ağacın dallarının azalması da bunun aksiyle yorumlanmıştır. Başkasının malı olan bir ağaçtan bir dal kestiğini gören ev halkından birini yanından uzaklaştırır. Bir ağacın bir dalının kuruduğunu görse, akrabasından birinin ölümüne; eğer bu ağaç bir başkasının malı ise, onun akrabasından birinin vefatına; kendisine bir dal verildiğini görmek ise, evladının malından bir şey alıp yiyeceğine işaret edeceğine yorumlanmıştır.

Herhangi bir ağacın altından yaprak topladığını gören kimsenin muradına kavuşacağına işaret eder. Ağaçtan meyve topladığını görse evlada; türlü türlü meyveleri taşıyan birçok ağaçlara sahip olduğunu görmek, güzel bir hayata, ömrün uzunluğuna ve zafere işaret eder denmiştir.

Rüyada;

  • Kayısı ağacından meyve topladığını gören kimse, zengin bir kadınla evlenir.
  • Elma ağacı hizmet sahibi adamdır.
  • Şeftali ağacı, zengin, yiğit ve çok mal biriktiren bir adamdır.
  • Armut ağacı, çoluk çocuğu ile iyi geçinen bir adamdır.
  • Ilgın ağacı, fakirlere faydası ve zenginlere zararı olan münafık bir adamdır.
  • Kayısı ağacı, bütün insanlara faydalı bir adamdır.
  • İncir ağacı, faydalı, sert ve malı çok bir adamdır.
  • Keçiboynuzu ağacı faydası ve hayrı az bir adamdır.
  • Limon ağacı, halka faydası çok bir adamdır.

denilmiştir.  

Rüyada Ağaç Kesmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada ağaç kesmek

Rüyada bir ağacı kestiğini gören kimse hasta ise ölüm vaktinin yaklaştığına ya da yakınlarından birinin hastalanarak öleceğine işaret eder denilmiştir.

Rüyada Ağaç Sulamak Ne Anlama Gelir?

Rüyada Ağaç Sulamak

Rüyada bir ağacı suladığını gören kimse, ihtiyaç sahiplerine yardım etmesine veya hayır işlemesine, sadaka vermesine işarettir denilmiştir.  

Rüyada Ağaç Budamak Ne Anlama Gelir?

Ağaç Budamak

Rüyada bir ağacı budadığını gören kimse, aile ve arkadaş çevresindeki birtakım problemlerin çözüme kavuşmasını sağlayacağı anlamı taşıdığı söylenmiştir.

Rüyada Ağaç Yakmak Ne Anlama Gelir?

Ağaç Yakmak

Rüyada bir ağacı yaktığını gören kimse, hayal ettiği şeyleri gerçekleştiremeyeceğine delalet eder.

Rüyada Ağaç Sökmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Ağaç Sökmek

Rüyada bir ağacı kökünden söktüğünü gören kimse, zenginliğe ve mal sahibi olacağına işaret ettiği söylenmiştir.

Rüyada Ağaç Çanağı Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Ağaç Çanağı görmek

Rüyada ağaç çanağı gören kimse, hayır işlerinde büyük bir gayret göstereceği söylenmiştir.

Rüyada Ağaç Çiçeği Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Ağaç Çiçeği görmek

Rüyada bir ağacın mevsiminde çiçek açtığını gören kimse, hayır elde etmeye ve dileğine kavuşacağı yorumlanmıştır.

Rüyada Ağaç Çileği Görmek Ne Anlama Gelir?

Ağaç Çileği

Rüyada ağaç çileği gören kimse iyi talih ve hastalıktan kurtulmaya işaret edeceği söylenmiştir.

Rüyada Ağaç Dalı Görmek Ne Anlama Gelir?

Ağaç Dalı

Rüyada bir ağacın dalını gören kimse, evlat sahibi olacağına yorumlanmıştır.

Rüyada Ağaç Kabuğu Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Ağaç Kabuğu görmek

Rüyada ağaç kabuğu gören kimse sahip olduğu mal ve mülkün güvence altında olacağına rüya sahibinin ticaretinde saygınlığının artacağına işaret eder.

Rüyada Ağaç Kavunu Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Ağaç Kavunu görmek

Rüyada ağaç kavunu gören kimse aile mutluluğuna, hayır ve güzellik bulacağına işaret eder denilmiştir.

Rüyada Ağaç Kurdu Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Ağaç Kurdu görmek

Rüyada ağaç kurdu gören kimse, yakınlarınızla bir münakaşaya girmeye veya hakkınızda dedikodu yapıldığına fakat sizin buna önem vermediğinize işaret olarak yorumlanmıştır.

Rüyada Ağaç Sakızı Görmek Ne Anlama Gelir?

Ağaç Sakızı

Rüyada ağaç sakızı gören kimse, zor bir işi başarmaya işaret olarak yorumlanmıştır.

Rüyada Ağaç Tekne Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Ağaç Tekne görmek

Rüyada görülen ağaç kap dünyalığa ve yolculukla işaret eder. Rüyada ağaç tekne gören kimse, vatanında elde edeceği dünyalığa, çanaklar ve taslar her nasıl olursa olsun, insanın geçimi için tedbir almaya delalet işaret eder denilmiştir.

Rüyada Ağaç Yaprağı Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Ağaç Yaprağı görmek

Rüyada ağaç yaprağı görmek, genellikle murat ve müjdedir denilmiştir. Ancak incir ağacının yaprağını görmek, üzüntüye delalet eder denilmiştir.

YORUMLAR