31.08.2018 17:08
Kantaron yağının faydaları nelerdir cilde sürülür mü İbrahim Saraçoğlu

Kantaron yağının faydaları nelerdir, depresyon dışında sıcak basması menopoz, yanık ve yara tedavilerinde kullanılır. Kantaron yağı zararları var mı? Kantaron yağı içilir mi sizin için hazırladık.

Kantaron yağının faydaları yazmakla bitmiyor. İçinde hangi tür kimyasalın olduğunu bilmediğimiz yüzlerce ilaçtan bıkmış ve bunları kullanmak istemeyenler için diğer tüm bitkilerden kendini ön plana çıkartan kantaron yağının faydaları nelerdir sizler için araştırdık. Hızlı tempolu yaşam, yoğun programlar sonucu kendinize ya da ailenize neredeyse hiç vakit ayırmaya zamanınız olmuyor, işte bir çoğumuzu depresyone sürükleyen sebeplerden en hafifi. Ama çaresi var, kantaron yağı kullananlar genellikle hafif ve orta derecede depresyon için etkili olduğuna dair bazı güçlü bilimsel kanıtlar olduğunu söylüyor. Kantaron yağı nerelerde kullanılır? depresyon dışında sıcak basması ve ruh hali değişiklikleri gibi menopoz belirtileri için ayrıca yanık tedavasi ve yaraları tedavi etmek için de cilde uygulanarak da kullanılır. Kantaron yağı zararları var mı? Kantaron yağı içilir mi ve Kantaron yağının harika faydalarını içeren 19 maddeyi sizler için sıraladık.

Kantaron Yağının Faydaları

1. Kantaron yağı antiseptik özelliğinden dolayı yani mikropları öldürme özelliğinden dolayı yaralardaki mikrop oluşumunu ve iltihap kapmasını önler.

2. Kantaron yağını bal ile karıştırırsanız, antibiyotik etkisi gösterecektir.

3. Kantaron yağı hücrelerin çok hızlı bir şekilde yenilenmesini sağladığından ciltteki ölü hücrelerden arınmasını sağlayacaktır.

4. Yanıklardan dolayı oluşan ağrıları ve yaraları kapatmakta yardımcı olur. Bununla birlikte güneşten korunmak için de kullanılabilir.

5. Kantaronu kazalarda yaşanan kanamalarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Damar büzme özelliğinden dış kanamaları kolaylıkla durduracaktır. İç kanaları da ağızdan alınan kantaron ile durdurmak mümkündür.

6. Migreni olanlar için de birebirdir. Başınıza kantaron yağı ile masaj yaparak baş ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.

7. Bazı kas ağrılarınıza da iyi gelecektir. Belinizdeki ve sırtınızdaki kas ağrılarına masaj yoluyla yine iyi gelecektir.

8. Bebeklerin pişik olan yerlerine rahatlıkla kullanabilirsiniz. Alerjiler için de su ile kantaronu açarak sürebilirsiniz.

9. Hemoroid hastalığına da iyi geldiği bilinmektedir. Yağı sürerek ve çayını da tüketerek kullanabilirsiniz.

10. İshali kesmeye yardımcıdır.

11. Ameliyat izi dahil tüm yaralara sürülerek hücrelerin hızla yenilenmesini sağlar.

12. Sedef hastalığına iyi geldiği görülmüştür. İlk sürüldüğünde kaşıntı ve kuruma baş gösterse de oldukça fazla toparlamasına yardımcı olmaktadır.

13. Balgam sökmeye yardımcıdır.

14. Kadınların menopoz dönemlerinde olan sıkıntılarına çayı içildiğinde iyi gelmektedir.

15. Yüzünüze de oldukça iyi gelecektir. Pürüzsüzleştirecek ve siyah noktaları, lekeleri ve morlukları iyileştirmekte oldukça etkilidir.

16. Kantaron yağı saç derisine de oldukça iyi gelmektedir. Özellikle saç derisindeki egzama ve döküntüleri iyileştirmede rol oynamaktadır.

17. Depresyona da oldukça faydası vardır. Günde 2-3 bardak içeceğiniz kantaron çayı tüm streslerden rahatlıkla kullanabilirsiniz.

18. Bir pamuk yardımıyla süreceğiniz kantaron yağı oldukça hızlı bir şekilde dudağınızdaki veya vücudunuzun herhangi bir başka yerindeki uçuğa da iyi gelecektir.

19 Sinir sıkışmalarına karşılık oluşan ağrıların giderilmesinde de oldukça faydalıdır. Bunu geçirmek için apruyan yere uzun süre masaj yaparak ağrının giderilmesine yardımcı olabilirsiniz.

YORUMLAR