29.08.2018 18:28
Hindistan cevizi yağı faydaları nerelerde kullanılır zararı varmı ?

Hindistan cevizi yağı cilt için nasıl kullanılır Cilt lekleri icin faydalı mı? Hindistan cevizi yağı saç bakımı güzellik ve cilt bakımı hakkında bilmek istedikleriniz. Hindistan cevizi yağı faydaları hakkında...

Saymakla bitiremeyeceğimiz kadar fazla faydası bulunan hindistan cevizi yağı faydaları ve muhteşem etkilerinden bahsedeceğiz. Hindistan cevizi yağı hem oldukça sağlıklı hem de çok amaçlı kullanılabilen oldukça kıymetli bir yağdır. Hindistan cevizi yağı saç bakımı güzellikten vücut sağlığına bilinen birçok faydası vardır. Hindistan cevizi yağı cilt lekeleri için faydalı olmasının yanında vücuttaki hormon salgılanmasını dengeler. Hindistan cevizi yağı yüze faydaları cildin doğal nemini korumasının yanında kırışıklıklarla savaşmasını da sayabiliriz. Ayrıca Hindistan cevizi mantar oluşumunu yok etmekte oldukça etkilidir.

Hindistan cevizi yağı cilt için nasıl kullanılır Cilt lekleri icin faydalı mı?

Hindistan Cevizi Yağı Cildin doğal nemini korur, cilt lekelerini azaltır, ciltte oluşan kırışıklıkları önler. Hindistan cevizi yağı sindirim sistemi fonksiyonlarını desteklemeye yardımcı olur. Selülitlerle savaşan etkili bir yağdır. Enerjiyi yükselten etkisiyle bilinen hindistan cevizi yağı aynı zamanda kan şekerini dengeler insülini düzenler. Hafızayı destekler ve Alzheimer'ı önler. Vücuttaki fazla yağın yakılmasına yardımcı olan hindistan cevizi yağı ayni zamanda kalp ve damar sağlığını da korur.

Hindistan cevizi yağını evinizde gıda olarak da tüketebileceğinizi biliyor muydunuz?

Evet, kulağa ilginç gelse de hindistan cevizi yağı gıda olarak da çokça tüketilmekte ve oldukça faydalıdır. Hindistan cevizi yağı katı bir yapıya sahiptir ama ısıyla hemen sıvı kıvam almaktadır. Yapısı gereği yüksek dereceli ısıda pişirmeye dayanıklıdır. Bu özelliğinden faydalanarak enerjinizi yükseltmek amaçlı evde hazırladığınız tostunuzu hindistan cevizi yağı ile yağlayabilirsiniz. Peki, hindistan cevizi yağının kahveler için kullanabileceğiniz harika bir krema olduğunu biliyor muydunuz? Mısır patlatırken kullandığınız sıvı yağ yerine hindistan cevizi yağını tercih edebilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı saç bakımı güzellik ve cilt bakımı

Tam bir doğal cilt nemlendiricisi olan hindistan cevizi yağı aynı zamanda doğal bir makyaj temizleyicisidir. Kırışıklıkları azaltma etkisiyle bilinen hindistan cevizi yağı ile yapılan birçok maske tarifi vardır. Dirseklerde ve ayak topuklarında oluşan çatlakları giderici doğal bir yağdır. Duş sonrası cildi nemlendirmek içinde kullanabilirsiniz. Aynı zamanda yaraları iyileştirme etkisi oldukça yüksektir. Hindistan cevizi yağı doğal ve etkili bir güneş kremidir. Saça uygulayacağınız hindistan cevizi yağı saçınızın ihtiyacı olan nemi fazlasıyla karşılayıp saçınızı sağlıklı bir görünüme kavuşturacaktır. Hindistan cevizi yağını banyoda saç kremi olarak da tercih edebilirsiniz. Bebeklerin hassas ciltlerinde oluşan pişiği geçirmekte oldukça etkili bir yağdır hindistan cevizi yağı.

YORUMLAR
Biricik
Saçlarımda bu tarz maskeleri çok denedim ama kurutan, kokan, saçımı yağlandıran, dökülmeye sebep olan oldu ve saçlarım istediğim gibi olmadı en son doğal keratin kullanmaya başladım tavsiye üzerine ve saçlarım tam istediğim gibi bakımlı ve sağlıklı evde kolay bir şekilde uyguluyorum patentli ve doğal keratin olması da içim rahat kullanmamı sağlıyor.
731 gün önce