07.10.2018 09:55
INSTAGRAM Nametag özelliği nedir, Instagram Nametag nasıl kullanılır?

Instagram Nametag özelliği nedir bugünlerde oldukça merak konusu olmuş durumda. Instagram geçtiğimiz günlerde Nametag özelliğini kullanıma sundu. Peki Instagram Nametag özelliği nedir, ne işe yarar, nasıl aktif edilir? İşte konu ile ilgili detaylar...

INSTAGRAM, 'name tag nedir; nasıl kullanılır? Instagram yani 'isim etiketi' adı altında yeni bir özelliği duyurdu. Mesela Instagram’da merak ettiğiniz bir kullanıcıyı aradığınız zaman, binlerce aynı isimde kullanıcı karşısına çıkıyor. Kullanıcıların yakındığı bu sorun üzerine oldukça güzel bir çözüm üreten sosyal medya platformu, İsim Etiketi ile karşımıza çıkıyor. Bu özellik oldukça basit çalışıyor. ” İsim Etiketi” özelliği sayesinde kullanıcılar kendilerine özgü bir kimlik kartı oluşturabiliyorlar. İsim Etiketi adı altında oluşturulan bu kimlik kartını, telefonunuzun kamerası ile okutarak, aradığınız kişinin profiline hiç bir arama yapmadan erişebiliyorsunuz.

Instagram Nametag Nedir?

Bu özellik iOS ve Android kullanıcıları tarafından kullanıma sunuldu. Sizde artık bu özellik sayesinde kendinize özgü İsim Etiketleri oluşturarak arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz. Bunun için ise, uygulamanın sağ en üstünde bulunan üç satır işaretine tıklayarak, Ad Etiketi seçeneğinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

 

 

YORUMLAR