14.02.2018 10:54
Milan CEO'su David Han Li, Galatasaraylı yıldıza hayran kaldı

Fatih Terim'in Milan'daki hikayesini bilen İtalyan kulübünün patronu David Han Li, hocanın ikinci yarıda oyunu tutmasının akılcı olduğuna işaret etti, birçok maç oynanan ligde bunun normal olduğunu dile getirdi. Li, Gomis'in performansından da etkilendi.

Galatasaray ile Antalyaspor mücadelesinin dikkat çekici noktalarından biri, Milan'ın CEO'su David Han Li'ydi. Çinli iş adamının sarı-kırmızılı kulübün hisselerini satın almak için geldiği dedikoduları ortaya dökülürken, locada beraber maçı izlediği scout Tarkan Batgün, Milan'ın üst düzey yöneticisi ile aralarında geçen diyalogları aktardı.

İYİ ANALİST

Milliyet'e konuşan Batgün, David Han Li'nin İstanbul'a turistik bir ziyarete geldiğini belirterek, "Bunun üzerine Göztepe ve Bursa'nın eski sportif direktörü Barış Güçlü kendisini maça götürmek istiyor. Cenk Ergün'ü arıyorlar. Ergün Ergün de bunu Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'e iletti. Sağ olsun güzel bir loca ayarlandı" diye konuştu.

SEYİRCİNİN GÜCÜNE DİKKAT ÇEKTİ

Çinli iş adamının Galatasaray taraftarına hayran kaldığını ifade eden Batgün, "İyi bir analist. Çok enteresan bir inceleme yaptı. Seyircinin oyunun dozajını çok iyi ayarladığını aktardı. Bu futbolu derinlemesine bilen bir insanın bilebileceği bir şey" dedi.

GOMIS'E HAYRAN KALDI, TERİM'İ AKILLI BULDU

David Han Li'nin Fatih Terim'i de çok başarılı bulduğunu aktaran Batgün, "Fatih Terim'in Milan'la hikayesini biliyor. Fatih Hoca'nın ikinci yarıda oyunu tutmasını akıllı buldu. Bir sürü maç oynanan bir ligde bu normal" dediğini aktardı. Galatasaray'ın Antalyaspor ile oynadığı maçı 32 scoutun takip ettiğini belirten Batgün, David Han Li'nin Gomis'in performansına da hayran kaldığını belirtti.

LÜZUMSUZ POLEMİKLER

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, kulübün yabancı yatırımcılara satılacağı iddialarına yanıt verdi.

Cengiz, daha önce de bu konudaki görüşlerini paylaştığını belirterek, "Yabancı sermayeye satılırsa Galatasaray'ı bırakırım. Daha ne diyeyim? Bu konudaki görüşüm kesin ve nettir. Galatasaray Başkanı olarak böyle bir şeye izin vermem" diye konuştu.

Milan'ın sahibi David Han Li ile görüşmeleri hakkında bilgi veren Cengiz, "Galatasaray maçını izlemek istediğini bize iletti. Bizde kendisi için bir loca tahsis ettik ve ağırladık. Çok tatlı ve naif bir adam. Misafirimize 'hoş geldin' demek adına devre arasında ziyarette bulunduk. Ve bu ziyaretin hepsi de ayaküstü, herkesin içinde oldu. Bunlar lüzumsuz polemikler" diye konuştu. (Milliyet)

YORUMLAR