Mardin'de Suriyelilere İyilik Sofrası iftarı

Mardin'e yerleştirilen sığınmacılar, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 81 ilde yapmayı planladığı "İyilik Sofrası" programında iftarlarını açtı.

Mardin Müftülüğü ile Türk Diyanet Vakfı Mardin Şubesi, Diyanet İşleri Başkanlığının 81 ilde "İyilik Sofrası" programı kapsamında müftülük binası bahçesinde iftar programı düzenledi. Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, Müftü Dursun Ali Coşkun ve Suriye, İran ile Afganistan'dan Türkiye'ye gelen sığınmacılar, iftar programında buluştu.

"BURADA İNSANLIK VAR"

Sığınmacılardan İranlı Vahid İrkani, üç yıl önce ülkesinden ayrılıp kente geldiğini belirterek, karşılaştıkları bir takım sorunları Valilik ve devletin desteğiyle aşmaya çalıştıklarını söyledi.

Ramazanın çok güzel geçtiğini, Türk halkının da desteğini gördüklerini aktaran İrkani, "Buranın milletini çok seviyoruz. Millet burada Allah'a yakın. Burada insanlık var ve devam ediyor. Bu bizi mutlu ediyor" ifadelerini kullandı.

Afganistanlı Mehmed Hasan Zadi ise üç yıl önce ülkesinden ayrılmak zorunda kaldığını anlattı.

Sığındıkları Mardin'de hem devletin hem de vatandaşlardan ilgi ve destek gördüklerini dile getiren Zadi, teşekkür ederek, bu destekten dolayı dua ettiklerini sözlerine ekledi.

Kaynak : AA
YORUMLAR