Bakan açıkladı! Bayramda havalar nasıl olacak?

Hava sıcaklıkları Ramazan Bayramı tatili süresince artarak yurt genelinde mevsim normallerinin 3-6 derece üzerinde seyredecek. Bakan Veysel Eroğlu 'Yurt genelinde bayramın yağışsız, sıcak ve güneşli geçmesini bekliyoruz' dedi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce, hava  sıcaklıklarının Ramazan Bayramı tatili süresince artarak yurt genelinde mevsim  normallerinin 3-6 derece üzerinde seyredeceği bildirildi.

AA muhabirinin Meteoroloji Genel Müdürlüğünden aldığı bilgiye göre,  bayram tatili süresince yurdun kuzey kesimleri yüksek basınç merkezinin, güney  kesimleri ise Basra alçak basıncının etkisinde kalacak. Yurt genelinde bayramda  yağış beklenmiyor. Bütün bölgelerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin  ediliyor.

Hava sıcaklıkları bayram tatili süresince artarak yurt genelinde  mevsim normallerinin 3-6 derece üzerinde seyredecek.

Bayram tatili süresince bazı merkezlerdeki en yüksek hava sıcaklıkları  şöyle olacak:

Ankara, İstanbul ve afyonkarahisar 30-33, İzmir, Adana ve Antalya'da  34-37, Samsun, Trabzon ve Erzurum'da 25-28, Diyarbakır ve Şanlıurfa'da 39-42  derece.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AA muhabirine yaptığı  açıklamada, ramazan ayı boyunca yurdun büyük bir kısmında havanın yağışlı  olduğunu anımsatarak, "Ramazan ayında hava sıcakları da mevsim normallerinin 3-5   derece altında seyretti. Bayrama girişimizle birlikte özellikle perşembe gününden  başlayarak sıcaklıklar artarak mevsim normallerinin üzerine çıkacak. Yurt  genelinde bayramın yağışsız, sıcak ve güneşli geçmesini beliyoruz."  değerlendirmesini yaptı.

YORUMLAR