10.02.2018 19:20
Başbakan'dan Kılıçdaroğlu'na: PKK'lılarla kol kola girmekle olmaz

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Manisa Olağan İl Kongresi'nde konuştu

Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşmasının satır başları;

Bugün Türkiye üç kat büyüdüyse, sorunların üzerine giden, sorunları torunlara bırakmayan bir iktidar olduğu için ve millet sevdalısı bir lider Recep Tayyip Erdoğan olduğu içindir.


15 yıl içerisinde devletle milletin arasındaki farkı kapattık, millet ile devleti barıştırdık.

'HER TÜRLÜ AYRIMCILIĞI REDDEDİYORUZ'

Her türlü ayrımcılığı reddediyoruz 80 milyonun birliğini savunuyoruz.

Tarımsal faaliyette Türkiye, Avrupa'nın birincisi oldu. Tarım ve Gıda ürünleri ihracatımızı dört kat artırdık. Esnafa, tüccara destek vererek, kredi vererek güçlendirdik, ekonomimize daha fazla katkı sağladık.

Türkiye, AK Parti iktidarı ile ekonomide söz sahibi olan ülkelerden biri oldu.

Turizm gelirleri, 2017 yılının son çeyreğinde bir önceki yıla göre yüzde 28 artarak 6 milyar 110 milyon seviyesine ulaştı. AK Parti ile gelen ekonomik istikrar büyümeyi beraberinde getirdi.

'TÜRKİYE ENERJİ TİCARETİNİN MERKEZİ HALİNE GELECEK'

Türkiye, yakın bir gelecekte enerji ticaretinin merkezi haline gelecek.

'TÜRK EKONOMİSİ BU OPERASYONLARDAN ETKİLENMEZ'

Irak'ta Fırat Kalkanı'nda ve şimdi de Zeytin Dalı Harekatı ile Afrin'de terörle mücadelede kararlıyız. Türk ekonomisi bu operasyonlardan etkilenmez.

Türkiye, 2018 yılında bütün sektörleriyle büyümeye, gelişmeye devam edecek.

Hızlı trenin, Afyon-Uşak istikametinden Manisa istikametine süratle yapımı devam ediyor. Manida'dan da İzmir'e devam edecek, Akhisar'da bağlanacak, Turgutlu'da bağlanacak.

'AVRUPA'NIN GÜVENLİĞİ TÜRKİYE'DEN SORUMLUDUR'

Türkiye, hem Asya hem Avrupa, iki kıta arasında oturmuştur. Avrupa'nın geleceği Türkiye'ye bağlıdır, Avrupa'nın güvenliği Türkiye'den sorumludur.

Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne üyelik meselesi bizden çok Avrupa Birliği'ni ilgilendirmektedir.

'ŞEHİTLERİMİZ OLACAK, VATAN İÇİN MÜCADELENİN BEDELİNİ ÖDEYECEĞİZ'

Şehitlerimiz olacak, acı yaşayacağız belki. Bağımsızlığı sürdürmenin, bayrağa sahip çıkmanın, vatan toprak bütünlüğünü muhafaza etmenin, 81 milyonun kardeşliğini ve can güvenliğini sağlamanın bedeli var. Bu bedeli ödeyeceğiz ama ülkemizin bölünmesine, emperyal emellerin istilasına asla müsaade etmeyeceğiz. İstiklal Savaşı'nda nasıl şehitler verdikse, nasıl vatanı kurtardıksa, düşman işgalinden nasıl Türkiye'yi çıkardıksa, 15 Temmuz'da alçak darbecilere nasıl Türkiye'yi dar ettikse şimdi de içeride ve dışarıda PKK, YPG, PYD, DEAŞ, bilumum terör örgütlerine gereken dersi bu millet verecek, bunun için gereken her şey yapılacak.

'PKK'LILARLA KOL KOLA OLMAZ'

Kılıçdaroğlu milli ve yerli olmamız gerektiğini söylüyor. Yerlilik ve millilik PKK'lılarla FETÖcülerle kol kola girmekle olmaz.

Bizim kimsenin toprağında gözümüz yok. Bizim amacımız topraklarımıza yönelen silahları, terör faaliyetlerini sona erdirmek. Kilis'e, Reyhanlı'ya, Hassa'ya, Kırıkhan'a atılan o roketleri, füzeleri tamamen ortadan kaldırmak. Uluslararası hukuktan doğan hakkımızı kullanarak bu mücadeleyi yapıyoruz. Ülkemizin ve milletimizin güvenliği için her türlü tedbiri aldık almaya devam ediyoruz.

YORUMLAR