14.06.2017 11:59
AK Parti Eskipazar Belediye Başkanı Dursun Baş istifa etti

Karabük'ün Eskipazar ilçesi Belediye Başkanı AK Partili Dursun Baş, kolon kanseri tedavisinin sürmesi nedeniyle "Ben koltuk meraklısı değil memlekete hizmet sevdalısıyım. Hizmetler aksamasın" diyerek görevinden istifa etti.

Karabük Eskipazar'da 2009'dan bu yana belediye başkanı olan ve bir süredir kolon kanseri tedavisi gören AK Partili 58 yaşındaki Dursun Baş, Kaymakamlık makamına sunduğu dilekçesinde, ağır sağlık sorunlarını gerekçe göstererek istifa etti.

"HİZMETLERDE AKSAMAYA SEBEP OLMAK İSTEMİYORUM"

Eskipazar Belediye Başkanı Dursun Baş dilekçesinde şöyle dedi:
"AK Parti iktidarının gücü ile çok büyük hedeflerimiz vardı ama artık sağlığım elvermediğinden yeterince faydalı olamıyorum. Belediye hizmetlerimizin aksamadan yürütülebilmesi için bir süredir belediye başkan yardımcısı İdris Örnekbaşı'na yetki devri yaptık. Ancak sağlık sorunlarım nedeniyle çok sevdiğim Eskipazar'ın hizmetlerinde bir aksamaya da sebep olmak istemiyorum."

"BEN KOLTUK MERAKLISI DEĞİLİM"

Sağlık sorunları nedeniyle Cumhurbaşkanı ve Başbakanın davet ettiği toplantılara bile katılamadığına vurgu yapan Baş, "24 saat çalışma temposuna alışık bir belediye başkanı olarak artık her istediğimi rahatlıkla yapamıyorum. Gece gündüz sahada olamıyorum. Biz makam için değil hizmet için bu göreve talip olduk. Ben koltuk meraklısı değil memlekete hizmet sevdalısıyım. Bizden sonra da yeni seçilecek arkadaşımız yatırımları AK Parti iktidarının gücü ile gerçekleştirecektir" dedi.

YORUMLAR