14.05.2018 19:43
AB Bakanı Çelik: İsrail cinayet işlemeye devam ediyor

Avrupa Birliği (AB) Bakanı Ömer Çelik, ABD’nin Tel Aviv’deki büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması ve İsrail askerlerince açılan ateşle 43 Filistinli'nin öldürülmesine tepki göstererek, "Bu vahşetin sorumlusu İsrail, hukuksuz bir şekilde Kudüs'te büyükelçilik açan ABD'nin cesaretlendirmesi ile mazlum Filistinlileri katlediyor” dedi.

AB Bakanı Ömer Çelik, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “İsrail cinayet işlemeye devam ediyor. Gazze'de tüm dünyanın gözü önünde yeni bir İsrail zulmü yaşanıyor. Bu vahşetin sorumlusu İsrail, hukuksuz bir şekilde Kudüs'te büyükelçilik açan ABD'nin cesaretlendirmesi ile mazlum Filistinlileri katlediyor” dedi.

Başbakan Yıldırım'dan Kudüs tepkisi: Bu alçak bir katliamdır Başbakan Yıldırım'dan Kudüs tepkisi: Bu alçak bir katliamdır Başbakan Yıldırım, ABD'nin büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasının ardından yaşanan olaylarla ilgili açıklama yaptı.

Filistin'de ulusal yas ve genel grev ilan edildi Filistin'de ulusal yas ilan edildi ABD'nin Kudüs'te büyükelçilik açmasını protesto etmek için abluka altındaki Gazze sınırında düzenlenen gösterilerde İsrail askerleri tarafından şehit edilenler için Filistin'de "ulusal yas" ilan edildi.

Filistin Devlet Başkanı Abbas: Barışçıl mücadeleden vazgeçmeyeceğiz Filistin Devlet Başkanı Abbas: Barışçıl mücadeleden vazgeçmeyeceğiz Filistin Devlet Başkanı Abbas, Filistin halkının barışçıl mücadeleden vazgeçmeyeceğini söyledi.

Gazze'deki gösterilerde 55 Filistinli şehit oldu Gazze'deki gösterilerde 55 Filistinli şehit oldu ABD'nin büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma kararını Gazze sınırında protesto eden Filistinlilere İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu 55 Filistinli şehit oldu, 1500'ün üstünde Filistinli de yaralandı.

YORUMLAR