14.10.2018 09:02
YEMEKTEYİZ HAFTANIN BİRİNCİSİ KİM OLDU? Yemekteyiz 12 EKİM Finali Kim Kazandı birinci kim?

Yemekteyiz 12 Ekim kazandı, YEMEKTEYİZ 12 EKİM haftanın birincisi... 12 Ekim günü yani bu akşam haftanın finali belli oldu ve bir kişi büyük ödülün sahibi oldu. Yemek konusunda birbirinden iddialı 5 yarışmacının performanslarını sergilediği Yemekteyiz'de 12 Ekim final sonuçları bugün belli oldu ve bir kişi final sonucunda en yüksek puanı alarak 10 bin liralık büyük ödülün sahibi oldu. İşte Yemekteyiz 12 Ekim bu haftanın birincisi olan isim...

Yemekteyiz finali kim kazandı? 12 EKİM Bu sorunun cevabı yapılacak olan final akşamı sonucunda bugün belli oldu. Yemekteyiz final akşamı için heyecan dorukta. İddialı yarışmacının yarıştığı yemek programında bir kişi tencere seti ve 10 Bin TL'lik hediye çekini kazandı .Peki 12 Ekim Yemekteyiz finalini kim kazandı? Yemekteyiz birincisi kim oldu? İşte hepsi bu sayfada yer alıyor...

YEMEKTEYİZ 12 EKİM KAZANANIN ÖĞRENEBİLMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

YEMEKTEYİZ 8 - 12 EKİM 10 BİN TL'LİK ÖDÜLÜ KİM KAZANDI?

YEMEKTEYİZ HAFTANIN BİRİNCİSİ (12 EKİM)

Bu haftaki Yemekteyiz'de haftanın birincisinin belirlendiği haftanın finali Sevda Hanım'ın evinde yapıldı. Sevda Hanım'ın yemeklerinin ardından günün puanlaması yapıldı ve son olarak haftanın puanları verildi. Yapılan puanlamanın ardından haftanın birincisi belli oldu.

"TİPİM DEĞİLSİN" TARTIŞMASI FİNALE DAMGA VURDU

Uğur Hanım ve Bilal Bey arasında çıkan "tipim değilsin" tartışması ve Uğur Hanım'ın "1 vermeyeceğim" diye söz vermesine karşın, Melek Hanım'a 1 puan verdiğinin ortaya çıkması final programına damgasını vurdu.

"TÜRKÇE KONUŞMUYORSUN"

Öte yadnan Yavuz Bey ve Sevda Hanım arasında "Türkçe konuşmuyorsun!" tartışması ise dikkat çekti. Sevda Hanım aldığı uyarı üzerine sözlerini geri aldı.

HAFTANIN PUANLARI:

Yarışmacıların verdiği puanlar:

Uğur Hanım: 13 - 19

Melek Hanım: 12 - 20

Yavuz Bey: 12 - 19

Bilal Bey: 11 - 19

Sevda Hanım: 11 - 16

Yarışmanın birincisi ise Onur Büyüktopçu'nun puanları sonucu belli oldu.

İşte Onur Büyüktopçu'nun puanları:

Uğur Hanım: 6

Melek Hanım: 8

Yavuz Bey: 7

Bilal Bey: 8

Sevda Hanım: 5

HAFTANIN BİRİNCİSİ 20 PUANLA MELEK HANIM OLDU 

Yemekteyiz'de final heyecanı yaşanıyor. Hafta içi her gün yayınlanan programda her hafta farklı 5 yarışmacı büyük ödülün sahibi olabilmek için tüm marifetlerini konuşturuyor. Mutfakta kendine güvenen 5 kişiden her biri, 5 gün boyunca yarışmacıları evinde ağırlayıp, onlara yemekler yapıp puanlar toplayarak büyük ödülün sahibi olmaya çalışacaklar. Beş yarışmacı da kendi günüsünde menüsünü belirtilen süre aralığında yapmaya çalışıyorlar.. Diğer katılımcılar ise  günün yarışmacısının yapmış olduğu yemekleri, sunumunu ve masa düzenini yorumlayıp, gün sonunda buna göre puan veriyorlar. 10 bin TL'lik büyük ödülün sahibinin kim olacağı heyecanla bekleniyor.

HAZIRLIK SÜRECİ 3 SAAT

Yemekteyiz yarışmasında kurallar gereği yarışmacılar yemeklerini 3 saat içinde hazırlamak zorunda. Yine kurallar gereği yarışmacılar herhangi birinden yardım almadan yemeklerini bitirip sunmak zorunda.

İçli köfte tarifini sizler için hazırladık. İşte detaylar Detay

YORUMLAR