02.10.2017 15:22
Adana Film Festivali'nde Meltem Cumbul skandalı

Cumartesi akşamı ödül töreni yapılan 24. Uluslararası Adana Film Festivali'nde sunucu Cumbul, ödül alan Semih Kaplanoğlu'nun elini sıkmadı.

Adana Büyükşehir Belediyesi'nin 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında düzenlendiği 24. Uluslararası Adana Film Festivali'nin ödül töreni geçtiğimiz Cumartesi akşamı gerçekleştirildi.

ÖDÜL TÖRENİNİ SUNAN İKİLİ DİKKAT ÇEKTİ

Gecenin dikkat çeken olaylarından biri de sunuculardı. MHP'li Adana Büyükşehir Belediyesi'nin organizasyonunu sunanlar; Hürriyet yazarı Ayşe Arman ve daha önce HDP milletvekilleriyle konser veren oyuncu Meltem Cumbul oldu.

MELTEM CUMBUL, ÜNLÜ YÖNETMENİN ELİNİ SIKMADI
Cumbul, Ödül Töreni'nde Buğday filmiyle Film-YÖN (Film Yönetmenleri Derneği) en iyi yönetmen ödülünü alan Semih Kaplanoğlu'na yaptığı hareketle tepki çekti.

Sunucu, ödül almak için sahneye gelen ünlü yönetmenin elini sıkmadı, uzun süre havada bıraktı ve sırtını dönerek protesto etti.


KAPLANOĞLU, DESTEKLERE TEŞEKKÜR ETTİ
Yaşanan bu olayın ardından Yönetmen Semih Kaplanoğlu, dün Twitter sayfasından yaptığı açıklamada; "Adana ff’de sahnede maruz kaldığım kabalığın ardından bizi yalnız bırakmayan sanatseverlere ve dostlara teşekkürler..." dedi.

YORUMLAR