19.06.2017 18:06
PKK/PYD’den sivillere saldırı: 2 ölü, 7 yaralı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), PKK/PYD terör örgütü tarafından Azez ve Mare yerleşim yerlerine yönelik düzenlenen topçu saldırısında, aralarında çocukların da bulunduğu 2 sivilin hayatını kaybettiğini, 7 sivilin de yaralandığını açıkladı.

TSK tarafından, PKK/PYD terör örgütü mensupları tarafından Azez ve Mare yerleşim yerlerine yönelik gerçekleştirilen topçu saldırılarına ilişkin yapılan açıklamada, “Sivillerin hedef alındığı anlaşılan saldırı esnasında, Mare şehir merkezine isabet eden 8 adet topçu atışı sonucu, aralarında çocukların da bulunduğu 2 sivil hayatını kaybetmiş, 7 sivil de yaralanmıştır. Yaralı siviller, bölgedeki hastanelerde tedavi altına alınmıştır” denildi.

TSK açıkladı: PKK sivil katliam yaptı! TSK açıkladı: PKK sivil katliam yaptı! PKK/PYD'nin, Suriye'nin Azez ve Mare bölgelerine topçu saldırısı sonucu 2 sivil hayatını kaybetti.

PKK/PYD, Suriye-Türkiye sınırında ilerlemeye çalışıyor PKK/PYD, Suriye-Türkiye sınırında ilerlemeye çalışıyor Suriye-Türkiye sınır hattındaki Suriye topraklarının büyük bölümünü işgal eden PKK/PYD, kalan bölgede ilerlemek için saldırılarını yoğunlaştırdı.

Kaynak : İHA
YORUMLAR