26.06.2014 17:18
Kendisini döven kocasını bu hale getirdi

Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde, 5 çocuk annesi 34 yaşındaki Ayşe D., eve alkollü gelip, kendisini dövdüğünü ileri sürdüğü aynı yaştaki eşi Raşit D.'ye eline geçirdiği demir boruyla saldırdı.

Burnu kırılan ve sırtında ezikler oluşan Raşit D.'ye tedavisinin ardından mahkeme kararıyla bir ay 'evden uzaklaştırma' cezası verildi. Çiftçilik yapan Raşit D., iddiaya göre dün saat 02.30 sıralarında alkollü olarak geldiği evinde aynı zamanda teyzesinin kızı olan 13 yıllık eşi Ayşe D. ile tartışmaya başladı. Ayşe D., tartışmanın uzaması üzerine sinirlenip sağ sözüne yumruk attığını ileri sürdüğü eşi Raşit D.'ye eline geçirdiği demir su borusuyla rastgele vurmaya başladı.
Aldığı alkolün de etkisiyle ayakta duramayacak haldeki Raşit D. yere düştü. Gürültüleri duyan komşuları,durumu Raşit D.'nin ağabeyi Hilmi D. ile jandarmaya bildirdi. Hilmi D., kardeşini yengesinin elinden kurtarıp, Nazilli Devlet Hastanesi'ne götürdü. Burnunda kırık ve sırtında ezikler bulunan Raşit D., tedavisinin ardından taburcu edildi. Çift birbirden şikayetçi olmazken, Raşit D.'ye mahkeme kararıyla 'bir ay evden uzaklaştırma' cezası verildi.

YORUMLAR