13.06.2018 11:42
Hükümetten flaş Adil Öksüz açıklaması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'Adil Öksüz henüz bulunmuş değil. Almanya Adil Öksüz'ü vermezse ABD'nin durumuna düşer.' dedi.

İşte Bakan Çavuşoğlu'nun açıklamaları;

"BİZ ADİL ÖKSÜZ DAHİL TÜM FETÖ'CÜLERİN PEŞİNDEYİZ"

Adil Öksüz konusu AA'ya yapılan bir ihbar. Almanya'daki yetkililerin evine gittiği bir olay değil. Biz Adil Öksüz dahil tüm FETÖ'cülerin peşindeyiz. Bize gelen duyumların ardından Almanya'yla temaslarda bulunduk. Değişik dedikodular çıkıyor, ABD'de olduğu da söyleniyor.

"ALMANYA ADİL ÖKSÜZ'Ü VERMEZSE ABD'NİN DURUMUNA DÜŞER"

Yakalandıktan sonra Almanya'yla tabi ki anlaşmamız var. Eğer yakalanırsa iade talebi yapacağız. Almanya Adil Öksüz'ü vermezse, FETÖ'yü vermeyen ABD durumuna düşer. Almanya olsun, ABD olsun bu hainleri bize vermelidir. Hem darbe girişiminde bulunacaksanız, ondan da sonra hesap vermeden elini kolunu sallayarak gezeceksiniz. Yunanistan bu kişileri vereceğini bize söylemişti. Yunan siyasetçilerin vermek istediklerini biliyoruz. Fakat Yunan yargısına Batı'dan çok ciddi baskı geldi. Yunanistan bize bunları vermezse, yarın bu tip konularda bizim tutumumuz da çok farklı olur. Bazı DHKP-C'lileri Yunanistan tutuklamıştı fakat bu darbeyle ilgili konularda farklı tutum gösterdiler.

.

YORUMLAR