13.03.2018 12:39
Düşen uçağın pilotunun son ses kaydı ortaya çıktı

İran'da düşen Türk jetinin kaptan pilotu Beril Gebeş'in son ses kaydı ortaya çıktı.

İstanbul'dan Dubai'ye gitmek üzere havalanırken kule ile görüşmelerinde kaptan pilot, kalkış için izin istiyor.

İran'da düşen Türk jetinin kaptan pilotu Beril Gebeş'in 8 Mart günü İstanbul'dan kalkarken kule ile yaptığı telsiz görüşmeleri ortaya çıktı. Beril Gebeş son ses kaydında yer kontrol ile telsiz irtibatı sağlayarak uçağının motorunu çalıştırmak için izin istiyor. Bir süre sonra kalkışı gerçekleştiren Gebeş, bu kez de uçağı tırmandırmak için kule ile irtibata geçiyor. Kuleye kalkıştan sonra 5 bin feet'e tırmandığını söyleyen kaptan pilot, daha fazla yükselmek için onay bekliyor. Konuşma kulenin 6 bin feet'e tırmanma izni vermesiyle son buluyor.

Kahreden detaylar! Jet kazasının ardından bunları söyledi Hüseyin Başaran kazanın ardından bunları söyledi İran'da özel Türk jetinin düşmesi sonucu 11 kişinin yaşamını yitirmesinin ardından kahreden detaylar ortaya çıkıyor...

Düşen jetteki 8 arkadaşla ilgili kahreden detay! Düşen jetteki 8 arkadaşla ilgili kahreden detay! İran'da düşen uçakta ölen Mina Başaran'ın Nisan'da, Zeynep Coşkun, Ayşe And ve Sinem Akay'ın da bu yaz evlenecekleri, Burcu Gündoğar Urfalı ve Jasmin Baruh Siloni'nin ise hamile olduğu öğrenildi.

Ulaştırma Bakanlığı: Düşen jetteki 11 kişinin cesedine ulaşıldı Ulaştırma Bakanlığı: Düşen jetteki 11 kişinin cesedine ulaşıldı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, dün İran’da düşen Başaran Holding’e ait özel uçağın enkazında 11 kişinin cesetlerine ulaşıldığını bildirdi.

Düşen jette hayatını kaybedenlerin cenazelerine ulaşıldı Düşen jette hayatını kaybedenlerin cenazelerine ulaşıldı İran'da düşen Türk jetinde can veren 10 kişiye ulaşıldı; kayıp 1 kişi için arama çalışmaları devam ediyor.

Düşen jetin pilotunun kuleyle son konuşması ortaya çıktı Düşen jetin pilotunun kuleyle son konuşması ortaya çıktı Birleşik Arap Emirlikleri’nden İstanbul’a giden, Başaran Holding'e ait özel jet İran’da düştü. Pilotun kuleyle son konuşması ortaya çıktı.

Kaynak : iha
YORUMLAR