14.11.2018 10:17
KYK BURS SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI  kyk.gov.tr 2018 Burs Sonuçları Açıklandı? İŞTE KYK SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

KYK BURS SONUÇLARI Sorgulama 2018.... Milyonlarca öğrencinin merak içerisinde beklediği konuların başında gelen KYK burs sonuçları 2018 ve detaylarına haberimizden ulaşabilirsiniz. Kredi Yurtlar Kurumu tarafından açıklanacak olan sonuçları adaylar heyecanla bekliyordu. Açıklanan sonuçlara göre bazıları kredi bazıları ise burs almaya hak kazanacaklar. 2018/2019 KYK burs sonuçları ise kyk.gov.tr adresinden açıklanacak ve adaylar TC kimlik no ve şifreleriyle öğrenebilecekler. İşte tüm detaylarıyla 2018 KYK burs sonuçları ve ayrıntıları...

KYK BURS SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI - 2018... KYK burs ve kredi başvurularının ardından binlerce öğrenci için heyecanlı bekleyiş başlamıştı. Öğrencilerin öğrenim hayatı boyunca kullanacakları KYK burs sonuçları açıklandı. sonuc.kyk.gov.tr adresinden TC kimlik numarasını yazarak 2018 KYK burs sonuçları sorgulama ekranına ulaşabilicekler. Aşağıda bulunan bağlantıya tıklayarak sonuçlarI  Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun resmi internet sitesinden 2018 KYK burs ve kredi sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

2018/2019 KYK BURS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN...

KYK BURS SONUÇLARI

2018 - 2019 eğitim öğretim dönemi içinde KYK burs başvurusu yapan öğrenciler gözünü sonuçlara çevirdi. KYK burs sonuçlarının ne zaman açıklanacağı hakkında resmi bilgi verilmemesi sebebiyle sonuçların ne zaman açıklanacağı bilinmiyor. Kredi Yurtlar Kurumu burs sonuçlarının ne zaman açıklanacağını araştıran milyonlarca üniversiteli, bir yandan da sonuçları nereden öğrenebileceğini merak ediyor.

BURS NEDİR ?

Yüksek öğrenim gören başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere 5102 sayılı Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs/Kredi Verilmesine İlişkin Kanun hükümlerine göre karşılıksız verilen paradır. Burstan yararlanacak öğrenciler, Ön lisans öğrencileri, Lisans öğrencileri, İki yıllık okullardan mezun olup, dört yıllık okulların üçüncü sınıfına dikey geçiş sınavı 

ile ara vermeden kayıt yapan öğrenciler, ( intibak veya hazırlık sınıfında burs verilmez. Yüksek Lisans (Master ve Doktora) öğrencileri,(hazırlık sınıfında burs verilmez) ÖSYM sınav sonucunda ham puan bazında herhangi bir puan türünde ilk 100'e giren öğrenciler, Amatör Milli Sporcu belgesine sahip olan öğrenciler, burstan yararlanabilmektedir. Not: Bir öğrenci aynı anda, hem burs hem de öğrenim kredisi alamaz.

ÖĞRENİM KREDİSİ NEDİR?

Yüksek öğrenim gören T.C. vatandaşı öğrencileri maddi yönden desteklemek, sosyal ve kültürel gelişmelerini kolaylaştırmak amacıyla devam ettikleri yüksek öğretim kurumlarının normal öğrenimi süresince verilen, zorunlu hizmet yükümlülüğü bulunmayan borç paradır. Öğrenim kredisi borcu; öğrenciye normal öğrenimi süresince verilen miktarlara Türkiye İstatistik Kurumu Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksindeki artışlar uygulanarak, hesaplanacak miktarın ilave edilmesi ile tespit edilir. Öğrenim Kredisinden Yararlanacak Öğrenciler; Ön lisans öğrencileri, Lisans öğrencileri, İki yıllık okullardan mezun olup, dört yıllık okullara dikey geçiş sınavı ile kayıt yaptıran öğrencilere (intibak sınıfında öğrenim kredisi verilmez), Yüksek lisans (Master ve Doktora) öğrencileri, öğrenim kredisinden yararlanabilirler.

YORUMLAR