09.10.2018 09:07
2018 KPSS Soru ve Cevap Kitapçığı, Kılavuzu ÖSYM | 2018 KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Tıkla Öğren

2018 KPSS soru ve cevapları, KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanır? Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM), 2018-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) bugün tamamlandı. Şimdi ise adaylar merak içerisinde sonuçları bekliyor.Peki KPSS Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte 2018 KPSS Sınavı Soru Ve Cevapları...

ÖSYM 2018 KPSS Soru Ve cevap kılavuzu ... tarafından gerçekleştirilecek olan Kamu Personeli Seçme Sınavı bugün gerçekleştirildi ve şimdi sınava giren adaylar büyük bir heyacan içersinden 2018 KPSS sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi merak ediyorlar...İşte 2018 KPSS sınav sonuçlarına dair detaylar...

KPSS SORU VE CEVAP KILAVUZU İLE İLGİLİ DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Ortaöğretim düzeyinde gerçekleştirilen 2018-KPSS'nin temel soru kitapçığı ve cevap anahtarının erişime açılacağı tarih de şimdiden merak konusu oldu. Yaklaşık 3 milyon memur adayının girdiği KPSS ortaöğretim sınavında adaylara, genel yetenek ve genel kültür testleri için 130 dakika (2 saat 10 dakika) verildi. Verilen süre içerisinde soruları cevaplamaya çalışan adaylar, alacakları puana dair bir öngörüde bulunabilmek için soru- cevap sorgulaması yapıyor. 

KPSS SORU VE CEVAPLARI NE ZAMAN YAYINLANACAK?

KPSS sınav soru ve cevaplarının önümüzdeki hafta ortasında ÖSYM tarafından açıklaması bekleniyor.

KPSS ORTAÖĞRETİM SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM'nin bu yıl için belirttiği  takvime göre, 7 Ekim tarihli KPSS ortaöğretim sınavının sonuçları 8 Kasım 2018 Perşembe günü adayların erişimine açılacak. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. 

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) soru ve cevapları için tıklayınız

KPSS SINAVININ GEÇERSİZ OLACAĞI DURUMLAR NELERDİR?

Sınav süresince adayların; konuşmaları, kopya çekmeleri veya kopya vermeleri, salondaki görevlilere soru sormaları, kopya çekme veya çekilmesine yardım etme girişiminde bulunmaları, kalem, silgi vb. şeyler alıp vermeleri, sınav süresi bittiği halde soruları okumaya ve cevap kağıdında/sınav kitapçığında işaretleme yapmaya devam etmeleri, sınav düzenini bozacak davranışlarda bulunmaları yasaktır.

 

 

 

 

 

YORUMLAR