11.07.2018 17:30
TOKİ Silivri kura çekiliş sonuçları belli oldu | TOKİ SİLİVRİ ÇEKİLİŞİ SONUÇLARI İSİM İSİM TAM LİSTE

TOKİ Silivri 1356 konut kura çekiliş sonuçları tam liste... TOKİ çekilişi saat kaçta nerede yapılacak? TOKİ’nin Silivri konut kurası çekiliş sonuçları belli oldu mu? TOKİ Silivri Çekiliş Sonuçları isim listesi haberimizde olacak. TOKİ 2018 Silivri konut kura sonuçları açıklandı mı? TOKİ Silivri kura çekilişi isim listesine nasıl ulaşabilirim? TOKİ çekilişi saat kaçta nerede yapılacak? soruların cevapları en çok arananlar arasında. Peki TOKİ Silivri 1356 konut kura çekiliş sonuçları saat kaçta açıklanacak? ve TOKİ Silivri 1356 konut kura çekiliş sonuçları tam liste gibi aradığınız detayların hepsi bu haberde yer alıyor.

TOKİ Silivri 1356 konut kura çekiliş sonuçları tam liste... TOKİ çekilişi saat kaçta nerede yapılacak? TOKİ’nin Silivri konut kurası çekiliş sonuçları belli oldu mu? TOKİ Silivri Çekiliş Sonuçları isim listesi haberimizde olacak. TOKİ 2018 Silivri konut kura sonuçları açıklandı mı? TOKİ Silivri kura çekilişi isim listesine nasıl ulaşabilirim? TOKİ çekilişi saat kaçta nerede yapılacak? soruların cevapları en çok arananlar arasında. TOKİ tarafından İstanbul Silivri’de dar ve orta gelirli vatandaşlar için satışa sunulan bin 356 konutun kurası bugün yapılacak. Toplu Konut İdaresi Başkanlığından (TOKİ) yapılan açıklamaya göre, İstanbul Silivri’de TOKİ tarafından satışa sunulup başvuruları tamamlanan bin 356 konutun hak sahibi belirleme kurası, 11-12 Temmuz'da saat 11.00’da Küçükçekmece Belediyesi Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Peki TOKİ Silivri 1356 konut kura çekiliş sonuçları saat kaçta açıklanacak? ve TOKİ Silivri 1356 konut kura çekiliş sonuçları tam liste gibi aradığınız detayların hepsi bu haberde yer alıyor.

TOKİ ÇEKİLİŞ SONUÇLARI İÇİN BU LİNKE TIKLAYIN

TOKİ ÇEKİLİŞİ CANLI İZLEME LİNKİ

TOKİ SONUÇLARI İÇİN BU LİNKE TIKLAYIN


TOKİ SİLİVRİ KURASI NE ZAMAN SAAT KAÇTA?

TOKİ'den yapılan açıklamaya göre, İstanbul Silivri’de TOKİ tarafından satışa sunulup başvuruları tamamlanan bin 356 konutun hak sahibi belirleme kurası, 11-12 Temmuz'da saat 11.00’da Küçükçekmece Belediyesi Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilecek. 

TOKİ'nin Silivri konutlarına yoğun talep TOKİ'nin Silivri konutlarına yoğun talep TOKİ Başkanı Turan, "Silivri'de dar ve orta gelir katmanı için satışa sunulan bin 356 sosyal konuta 20 bin 639 başvuru geldi." dedi.
Başvuruları 18-29 Haziran döneminde yapılan konutların 934'ü alt gelir grubunda, 422'si orta gelir grubunda bulunan vatandaşlara yönelik satışa sunuldu. Alt gelir grubunda satışa sunulan konutların yüzde 25'ine tekabül eden 234'ü sadece emekli vatandaşlara ayrıldı. 

TOKİ konutlarının kura çekimlerinde izdiham yaşandı TOKİ konutlarının kura çekimlerinde izdiham yaşandı İzmir'in Torbalı ilçesinde, 315 TOKİ konutu için 4 bin 270 başvuru yapılırken, noter huzurunda gerçekleşen kura çekimlerinde sevinçle üzüntü bir arada yaşandı. Yüzlerce kişi kura çekimine katılmak için kültür merkezine akın etti.
Alt gelirliye yönelik 2 1 nitelikte 934 konut, 198 bin lira bedel ve 961 lira taksitle, orta gelir grubuna yönelik 3 1 nitelikte 422 konut ise 285 bin lira bedel ve bin 958 lira taksitle satışa sunuldu. 

SATIŞ TAKVİMİ İÇİN TIKLAYIN

"AMACIMIZ EVİ OLMAYAN VATANDAŞLARIMIZI EV SAHİBİ YAPMAK" 

TOKİ Başkanı Ergün Turan, açıklamadaki değerlendirmesinde, kura sonrası alt gelir grubunda konut sahibi olacak vatandaşların borçları bitene kadar, orta gelir grubunda ise iki yıl bu konutları satamayacaklarını belirterek, “Çünkü bizim önceliğimiz konutu alıp kullanacak vatandaşlarımız, yani onu alıp ondan kar edecek vatandaşlar değil. Amacımız evi olmayan vatandaşlarımızı ev sahibi yapmaktır" ifadelerini kullandı. 


Turan, ayrıca kura sonrası konut sahibi olamayan vatandaşların başvuru bedelinin 18 Temmuz tarihinden itibaren geri iade edileceğini bildirdi. 

TOKİ’nin artık yatay mimari ve mahalle konseptinde projeler inşa ettiğini aktaran Turan, Silivri’de satışa sunulan bin 356 konutun bu konseptle inşa edileceğini söyledi.

Toplumun tüm kesimlerini kucaklayan bir anlayışla hizmet ettiklerini vurgulayan Turan, “Öncelikli hedefimiz dar ve orta gelirli bugüne kadar hiç konut sahibi olmamış, konut almakta zorlanan vatandaşlarımızı kira öder gibi konut sahibi yapmaktır. Sosyal devletin en önemli yansıması vatandaşın barınma ihtiyacını karşılamasıdır. İdare olarak bunu gerçekleştiriyoruz. Sosyal devletin en önemli yansıması bu idaredir. Vatandaşlar için yegane dost eli bir kuruluştur." görüşlerini kaydetti. 

YORUMLAR