08.11.2018 10:17
MASTER ŞEF KİM ELENDİ, Kim Gitti? 6 KASIM MASTERCHEF ŞEF Kim VEDA ETTİ, ELENEN İSİM, KİM ELENDİ TIKLA öğren

MASTER ŞEF KİM ELENDİ, Kim Gitti? 5 KASIM MASTERCHEF ŞEF KİM Veda Etti, İŞTE ELENEN İSİM, KİM ELENDİ TIKLA Master Chef'in yeni bölümü bu akşam ekranlarda izleyicileriyle buluşacak. MasterChef'ye dokunulmazlık mücadelesi verildi. Bu akşam ise MASTER ŞEF KİM ELENDİ, KİM GİTTİ? 5 KASIM MASTERCHEF ŞEF KİM VEDA ETTİ, İŞTE ELENEN İSİM, KİM ELENDİ TIKLA sorularının cevabı belli olacak. Peki MASTER ŞEF KİM ELENDİ, KİM GİTTİ? 5 KASIM MASTERCHEF ŞEF KİM VEDA ETTİ, İŞTE ELENEN İSİM, KİM ELENDİ TIKLA işte tüm bu soruların cevapları MASTER ŞEF KİM ELENDİ, KİM GİTTİ? 5 KASIM MASTERCHEF ŞEF KİM VEDA ETTİ, İŞTE ELENEN İSİM, KİM ELENDİ TIKLA başlıklı haberimizde...

MASTER ŞEF KİM ELENDİ, Kim Gitti? 5 Kasım MASTERCHEF ŞEF KİM VEDA ETTİ, İŞTE ELENEN İSİM, KİM ELENDİ TIKLA Master Şef için nefesler tutuldu. Bu akşam ekranlara yeni bölümüyle gelecek olan Master Chef yarışmasında kritik günlerden biri. Çünkü bu akşam Master Chef'te MASTER ŞEF KİM ELENDİ, KİM GİTTİ? 5 KASIM MASTERCHEF ŞEF KİM VEDA ETTİ, İŞTE ELENEN İSİM, KİM ELENDİ TIKLA soruları cevap bulacak. İşte MASTER ŞEF KİM ELENDİ, KİM GİTTİ? 5 KASIM MASTERCHEF ŞEF KİM VEDA ETTİ, İŞTE ELENEN İSİM, KİM ELENDİ TIKLA ile ilgili her şey MASTER ŞEF KİM ELENDİ, KİM GİTTİ? 5 KASIM MASTERCHEF ŞEF KİM VEDA ETTİ, İŞTE ELENEN İSİM, KİM ELENDİ TIKLA başlıklı haberimizde sizleri bekliyor...

MASTER ŞEF KİM ELENDİ, KİM GİTTİ? 5 KASIM MASTERCHEF ŞEF KİM VEDA ETTİ, İŞTE ELENEN İSİM, KİM ELENDİ TIKLA

MASTER CHEF CANLI İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN!

MASTER CHEF KİM ELENDİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLA!

MasterChef Türkiye'nin 5 Kasım tarihli bölümünde kaptanlık oyununu kazanan isim Uğur oldu. Rakip takımın kaptanı olarak ise Murat'ı seçti. MasterChef Türkiye'de kaptanları belirlendikten sonra takım oyunu heyecanı yaşandı. Takım oyununda bu kez yüzü gülen taraf Mavi Takım oldu.

FİNAL ETABINA KİMLER KALDI?

MasterChef Türkiye'de Mavi Takımda yer alan Hakan ve Burcu, bu hafta final etabına kalmayı başaran ilk yarışmacılar oldu

ELEME KURALI DEĞİŞTİ

MasterChef Türkiye'nin yarışmacılarının sayısı düştüğü için 17. bölümden itibaren kural değişikliğine gidildi. Son haftalarda eleme potasına 4 değil, 3 eleme adayı gidecek. 

EN SON KİM ELENDİ?

En son 30 Ekim'de izleyici karşısına çıkan MasterChef Türkiye'de eleme yarışına çıkan üç isimden biri MasterChef olma hayallerine veda etti. Kerem ve Burcu ile birlikte eleme potasına kalan Tuğçe, jürinin kararıyla elendi.

19. BÖLÜMDE KAPTANLAR KİMLER OLDU?

MasterChef Türkiye'de bu hafta kaptanlık oyununu kazanan isim Uğur oldu. Rakip takımın kaptanı olarak Murat'ı seçti.

TAKIM OYUNUNU HANGİ TAKIM KAZANDI?

MasterChef Türkiye'de kaptanların ve yeni takımları belli olmasından sonra takım oyunu oynandı. Büyük heyecana sahne olan takım oyununu bu hafta Mavi Takım kazandı...

FİNAL ETABINA KİMLER KALDI?

MasterChef Türkiye'de Mavi Takımda yer alan Hakan ve Burcu, bu hafta final etabına kalan ilk yarışmacılar oldular...

MasterChef Türkiye yarışmacılarını yeni haftada  büyük bir sürpriz bekliyor. Jüri üyeleri bir kişinin bu hafta kısa yoldan finale ulaşacağını duyurdu. Erken final haberi yarışmacılar arasında büyük bir heyecana sebep oldu.

MASTERCHEF’TE EN SON KİM ELENDİ?

Eleme potasından çıkan ilk isim Kerem olmuş ardından Tuğçe ve Burcu arasında tercih yapılmıştı. Jürinin kararıyla programa veda eden isim ise Tuğçe olmuştu. Programdan elenen Tuğçe’yi teselli eden arkadaşları büyün üzüntü yaşayan yarışmacıyı motive etmişti.

MASTERCHEF KİM ELENDİ? 30 EKİM 2018

MasterChef'te Kerem Burcu ve Tuğçe eleme finalde potasına giren 3 isim oldu. Üç jüri üyesi de 3 yarışmacıyı yerden yere vurdu. Özellikle Mehmet Şef'in, "İçinizden kim elenirse elensin umrumda değil!" sözleri ve genel olarak eleştirileri finale damgasını vurdu.


Kerem jürinin kararıyla eleme potasından çıkarıldı. Kerem gözyaşları içerisinde yarışmacı odasına giti. Son ikiye ise Burcu ve Tuğçe kaldı. Elnen isim ise Tuğçe oldu.

MASTERCHEF MURAT'A NE OLDU?

Dün yani 17. bölümde MasterChef Murat'ın Hazer Şef için kullandığı "Bizi gömmeye çalışıyor!" ifadesi stüdyoyu karıştırdı. Mehmet Şef'in tepkisi ile karşılaşan MasterChef Murat ise stüdyodan kovuldu.

MASTERCHEF TÜRKİYE JÜRİ ÜYELERİ

HAZER AMANİ

Hazer Amani, TED Ankara kolejinden sonra ODTÜ’de sosyoloji okudu. Daha sonra Güney Afrika’da Cordon Bleu’de aşçılık eğitimi aldı.

Okulunu birincilikle bitirip Güney Afrika’da çalışmaya başladı. Cape Wine Academy‘de 4 yıllık bir program olan dünya şarapları ve şarap yetiştiriciliği de okudu. 9 senesini geçirdiği Güney Afrika’dan 2010 yılında İstanbul’a döndü ve Chilai adlı restaurantın Executive Chef i olarak çalıştı. 2011 yılının “En Yaratıcı Şefi” ödülünü aldı.


SOMER SİVRİOĞLU

1971’de İstanbul’da dünyaya gelen Somer Sivrioğlu, 1996 yılına kadar Türkiye’de kaldıktan sonra Avusturalya’ya taşındı.

Restorancılığa annesinden aldığı eğitimler ile başladı. Uzun yıllar annesinin yanında çalışan Somer Sivrioğlu, öğrendiklerinin üzerine her geçen gün eklemeler yaptı. 25 yaşında kuzeni ile birlikte Sydney’de restaurant açtı.

Köşe yazarlığı da yapan Somer Sivrioğlu , ayrıca radyo programı olan Lezzete Yolculuk’u sundu. En iyi et, en iyi restorant, en iyi lezzet ödülü gibi birçok dalda ödül aldı.

Sydney'li restaurant sahibi ve aşçı Somer Sivrioğlu, MasterChef Türkiye'de jüri üyeliği yapıyor.

MEHMET YALÇINKAYA

1974 Bolu doğumlu Yalçınkaya, kariyer yolculuğunda Fransa’dan İtalya’ya Katar’dan Almanya’ya Cruise ile Yunanistan’a kadar dünyanın farklı yerlerinde Gastronomi ve Mutfak Koordinatörlüğü yaptı. Türkiye’de de Bodrum’dan İstanbul’a varana dek birçok otel ve Restoranın mutfak şefliğini yaptı.


2018 TÜRES tarafından düzenlenen Türkiye Lezzet Ödüllerinde 500 bin kişinin üzerinde halk oylaması sonucunda En iyi Şef Ödülü,

2012 Dünya Aşçılar Olimpiyatları Gümüş Madalya

Türkiye Aşçılar Federasyonu Turculina Team Captan

Euroturkchefs Culınary Team Takım Kaptanlığı

Berlin -Almanya

Dünya Aşçılar olimpiyatları A kategorisi Dünya

2008 Üçüncülüğü - Erfurt – Almanya

Euroturkchefs Team Merit diploma Takım Halinde

Erfurt – Almanya

Oteller arası Amasya Osmanlı Saray yemekleri yarışması

1988–2008 Merit diploma Amasya- Türkiye

İstanbul Mutfak Ensitüsü Chef Düello –İstanbul -

Chef 8 Organizasyonu Mansiyon- Ankara

Lezzet fırtınası gurme Ritüeli – Wow Hotels – İstanbul

YORUMLAR