08.11.2018 08:58
KPSS SONUÇLARI VE SORGULA ÖĞREN | 2018 KPSS Ortaöğretim, KPSS önlisans SORU ve CEVAPLARI SORGULAMA BURADA TIKLAaA

KPSS önlisans soru ve cevapları Sorgula... KPSS Sorgula. KPSS sonuçları Sorgula Öğren | 4 kasım KPSS Ortaöğretim sorgula, ösym kpss sonuç sayfası sorgula. 2018 KPSS Ortaöğretim sonuçları SORGULA| KPSS sonuçları ÖĞREN| KPSS SONUÇLARI ÖSYM SONUÇ SAYFASI KPSS ortaöğretim (lise) sonuçları tüm öğrenciler tarafından merakla bekleniyor. KPSS soru ve cevapları ne zaman açıklanacak, Sorular belli oldu mu, KPSS soru ve cevaplarını nasıl öğrenirim... 4 Kasım KPSS 2018 Soruları ve Cevapları zor muydu kolay mıydı diye araştırıyorlar. KPSS'ye giren adaylar sonuçların için açıklanması için devamlı internetten kontrol ediyor. Peki, KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak, KPSS soru ve cevapları belli mi? KPSS sonuçları sorgulama ekranı haberimizde olacak.

KPSS önlisans soru ve cevapları Sorgula... KPSS Sorgula. KPSS sonuçları Sorgula Öğren | 4 kasım KPSS Ortaöğretim sorgula, ösym kpss sonuç sayfası sorgula. 2018 KPSS Ortaöğretim sonuçları SORGULA| KPSS sonuçları ÖĞREN| KPSS SONUÇLARI ÖSYM SONUÇ SAYFASI KPSS ortaöğretim (lise) sonuçları tüm öğrenciler tarafından merakla bekleniyor. KPSS soru ve cevapları ne zaman açıklanacak, Sorular belli oldu mu, KPSS soru ve cevaplarını nasıl öğrenirim... 4 Kasım KPSS 2018 Soruları ve Cevapları zor muydu kolay mıydı diye araştırıyorlar.  KPSS'ye giren adaylar sonuçların için açıklanması için devamlı internetten kontrol ediyor. Peki, KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak, KPSS soru ve cevapları belli mi? KPSS sonuçları sorgulama ekranı haberimizde olacak. 

KPSS SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI
KPSS SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYIN

4 Kasım KPSS 2018 Soruları ve Cevapları Belli Olmaya Başladı
KPSS önlisans sonuçları ne zaman belli mi? 4 Kasım KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak diye araştırmalar başladı. 4 Kasım KPSS 2018 Soruları ve Cevapları haberimizde olacak. 4 Kasım KPSS zor muydu, kolay mıydı? İşte tüm detaylar... Saat 10.15'te başlayan sınav, 130 dakika sürdü. Önlisans mezunları kamu kurumlarında personel olmak için ter döktüler. Toplam 120 sorunun sorulduğu sınav ile ilgili 'sorular kolay mıydı zor muydu' konusu da merak ediliyor. Son olarak gerçekleştirilen KPSS ortaöğretim sınavına dair detaylar sitemizde takipçilerimizle buluşmuştu. KPSS önlisans sınavına dair 'KPSS önlisans sonuçları ne zaman açıklanacak, KPSS önlisans soruları ve cevapları, KPSS kolay mıydı zor muydu, KPSS açıklanma tarihi, 4 Kasım KPSS sonuçları, 4 Kasım KPSS önlisans soruları' gibi araştırılan konulara dair detaylar sizlerle buluşuyor.

KPSS SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI
KPSS SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYIN

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN, HANGİ GÜN AÇIKLANACAK?

ÖSYM'nin 7 Ekim tarihinde Türkiye'nin birçok merkezinde gerçekleştirdiği sınavın ardından gözler sonuçlara çevrilmişti. KPSS sınav sonuçları, sınav takviminde yer alan bilgilere göre 8 Kasım tarihinde Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinden erişime açılacak.

2018 KPSS SINAV SONUÇLARI NASIL SORGULANIR? 

ÖSYM`nin açıkladığı programa göre 8 Kasım 2018 tarihinde açıklanacak olan KPSS sonuçları memur adayları tarafından T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM`nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir.

KPSS SORU VE CEVAPLARI
KPSS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN


DEĞERLENDİRME NASIL YAPILACAK?

Sınavda yer alan her test kendi içinde değerlendirmeye tabi tutulacaktır. Her testte, örneğin Genel Yetenek’te, doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak ham puanlar bulunacak, bu puanların ortalama ve standart sapmaları kullanılarak standart puanlar hesaplanacaktır.

Bir testte, en az 1 ham puanı (net) bulunmayan adaylar bu test için yapılacak hesaplamalara alınmayacaklar ve bu adaylara bu test için standart puan hesaplanmayacaktır. Buna göre bir adayın KPSS puanının hesaplanabilmesi için Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinin her ikisinden de en az 1 ham puanı (1 net) olması gerekmektedir.

Genel Yetenek ve Genel Kültür Testlerinden elde edilen standart puanlar ağırlıklandırılarak KPSS puanları hesaplanacaktır. KPSS puanları içinde Genel Yetenek ve Genel Kültür Testlerinin her birinin ağırlığı 0,5 olacaktır. Bu ağırlıklara göre, testlerden elde edilen standart puanlar kullanılarak ağırlıklı standart puanlar (ASP) hesaplanacaktır. Bir aday için herhangi bir ASP’nin hesaplanabilmesi için bu adayın söz konusu ASP’nin hesaplanmasına giren testlerin her birinden standart puanı olması gerekir.

Sınavdan sonra ÖSYM Başkanlığı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılacaktır.

Adayların ASP’leri kullanılarak, ortaöğretim düzeyi için KPSSP94 puanları hesaplanacaktır. KPSS puanlarının hesaplanmasında aşağıdaki formül kullanılacaktır. Böylece her KPSS puan türü için 100 üzerinden KPSS puan dağılımı elde edilmiş olacaktır. B Grubu Kadrolara yerleştirme ÖSYM tarafından KPSS puanları esas alınarak yapılacaktır.

İşte KPSS 2018 lisans soruları ve cevapları...

Sanat güneşi olarak 1996 senesi hayatını kaybeden sanatçı kimdir?
Cevap: Zeki Müren

Mete Gazoz hangi dalda şampiyon olmuştır?
Cevap: Okçuluk

Memurlar kaç saat haftalık çalışır?
Cevap: 40 saat

4- Olağan üstü durumlarda evlenme yaşı 16

5- Türk Marşı Mozart 

6-   Mete Gazoz Okçuluk

7-Fetret devrine son veren padişah Çelebi Mehmet

8- Memurların mesai saati 40

9- Nobel Edebiyat ödülü Kazuo Ishiguro

10- Bozkurt lotus olayı  Boğazlar Problemi

11- Köylerdeki dağınık yerleşim yapılan il Giresun

12- Kamu tüzel kişilik İl özel idaresi

13- Cumhurbaşkanı kararnamesi Aynı gün resmi gazetede yayımlanır 

14- Cumhurbaşkanı'nın seçemediği kişi Meclis Başkanı

15- Göçlerde erkeklerin çok olması İstihdam

16- Türkiye'de en çok bulunan maden Linyit

17- Türkiye Kars Turistik yer Ani 

18- Buğday yetişme olasılığı az olan il Rize

19- Anadolu'da bulunmayan kale Çimpe Kalesi

20- EOKA ve ENOSİS Kıbrıs Sorunu

21- Batı'dan Doğu'ya doğru sıcaklığın düşme sebebi Yükselti

 

YORUMLAR