16.04.2018 19:50
Trump'tan Rusya ve Çin'e sert eleştiri geldi!

ABD Başkanı Donald Trump, "ABD faizleri artırırken, Rusya ve Çin para birimleriyle devalüasyon oyunu oynuyor. Bu kabul edilemez." açıklamasını yaptı.

Trump, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Rusya ve Çin'i para  birimlerinin değeriyle oynamakla itham etti.

"ABD faizleri artırırken, Rusya ve Çin para birimleriyle devalüasyon  oyunu oynuyor. Bu kabul edilemez." değerlendirmesinde bulunan Trump'ın yorumunun,  ABD Hazine Bakanlığının uluslararası para birimleri hakkındaki yeni raporundan  birkaç gün önce gelmesi dikkati çekti.

Başkan Trump, başkanlık seçimlerinden önce de özellikle Çin hakkında  benzer açıklamalarda bulunmuştu. Buna karşın, ABD Hazine Bakanlığı geçen yılın  nisan ayında yayınladığı para birimleri raporunda, Çin'i "döviz  manipülatörü" olarak nitelememişti.

Başkan Trump, seçim kampanyasında verdiği sözlere uymayan bu kararı,  Çin'in bir süredir döviz kurlarına müdahale etmemesinin yanısıra Kuzey Kore'ye  yönelik görüşmeleri tehlikeye atmamak için aldığını açıklamıştı.

ABD Hazine Bakanlığının uluslararası para birimleri hakkındaki yeni  raporunu cuma günü yayınlaması bekleniyor.

Trump'tan bir Suriye tweet'i daha geldi! Trump'tan bir Suriye tweet'i daha geldi! ABD Başkanı Donald Trump Suriye operasyonu konusunda yeni bir tweet attı. Trump, "Suriye baskını harika bir şekilde ve böylesi bir kesinlikle olarak gerçekleştirildi" derken, ABD medyasında 'Görev Tamamlandı' (Mission Accomplished) ifadesinin kendisi tarafından kullanılmasına yönelik eleştirilere sert çıktı. Trump, tartışma oluşturan 'Görev Tamamlandı' ifadesinin harika bir askeri terim olduğunu ve yeniden kullanılması gerektiğini söyledi.

ABD medyasından Trump’a Türkiye uyarısı ABD medyasından Trump’a Türkiye uyarısı Amerika'nın önde gelen gazetelerinde Suriye müdahalesine ilişkin çok sayıda görüş yayınladı.

YORUMLAR