08.11.2018 02:32
Dünyaca ünlü besteci hayatını kaybetti

Oscar Ödülü’nü kazandığı "Love Story" (Aşk Hikayesi) başta olmak üzere çok sayıda filmin müziklerine imza atan ünlü Fransız besteci Francis Lai, 86 yaşında hayatını kaybetti.

Oscar Ödülü'nü kazandığı "Love Story" (Aşk Hikayesi)  başta olmak üzere çok sayıda filmin müziklerine imza atan ünlü Fransız besteci  Francis Lai, 86 yaşında hayatını kaybetti. 

Lai'nin ölümü, uzun yıllardır yaşadığı Fransa'nın güneyindeki Nice  kentinin Belediye Başkanı Christian Estrosi tarafından sosyal medya aracılığıyla  duyuruldu.

Estrosi mesajında, 1970 yılında Oscar Ödülü aldığı "Love Story" ile  "Bir Kadın ve Bir Erkek" filmlerinin müziklerini yapan Lai'nin ölümünden büyük  üzüntü duyduğunu belirterek, bestecinin ailesi ve yakınlarına başsağlığı diledi.

Francis Lai, aralarında Yves Montand, Edith Piaf, Patricia Kaas,  Mireille Mathieu, Dalida, Nana Mouskouri ve Ella Fitzgerald başta olmak üzere çok  sayıda dünyaca ünlü sanatçıya beste yapmıştı. Lai, ünlü yönetmen Claude  Lelouch'un da birçok filminin müziklerini emanet ettiği yakın arkadaşıydı.

YORUMLAR